Router TP-LINK TD-W8901G - jak skonfigurować?

Witam.

Dziś po południu pytałem, jaki router wybrać i zdecydowałem się na ten; http://www.euro.com.pl/routery/opinie-t … content_3c i tutaj prosiłbym kogoś o pomoc w skonfigurowaniu go, bo ja coś nie mogę.

Tutaj odnośnik do tematu z popołudnia; jaki-touter-neostrada-telewizja-laptop-t407548.html

Mam neostradę tp.

Z góry dzięki za pomoc.

Na początek przeczytaj manual lub pdf’a. Najlepszym wyjściem to http://192.168.0.1/, jeśli nie przyjmnie to zmień ostatnią 1 na 2.

Ten problem już rozwiązałem i teraz łącze się za pomocą routera i modem od neostrady sagem fast 800 mogę już schować do pudełka, ale mam jeszcze jedno pytanie, mam telewizję “n” i jak połączyć, żeby był “w niej” internet"?

Musisz połączyć kablem od routera do dekodera i w dekoderze w ustawieniach wybrać internet oraz automatyczną konfigurację.

Tak właśnie robiłem i dekoder nie może nawiązać połączenia z internetem.

Dodane 04.08.2010 (Śr) 12:58

Żeby to połączyć, to musi być zwykły przewód telefoniczny, czy przewód sieciowy?

Dekoder połącz za pomocą kabla sieciowego (z końcówkami RJ45) do jednego z gniazd LAN routera.

Pewno będziesz musiał zerknąć w ustawienia sieciowe dekodera, możliwe że ma przypisany adres IP, pamiętaj, że adres te musi należeć do tej samej klasy co adres IP routera (czy przykładowo jeśli Twój router ma adres IP 192.168.0.1 to dekoder musi mieć adres, w którym trzy pierwsze człony są takie same, a ostatni człon inny, np 192.168.0.2). Jeśli będziesz konfigurował dekoder na ustawieniach statycznych nie zapomnij o wpisaniu adresu bramy domyślnej (jest nim adres routera) oraz adresów serwerów DNS.

Oczywiście możesz również ustawić dekoder na automatyczne pozyskiwanie parametrów (DHCP).

Wielkie dzięki. Już wszystko wiem i temat można uznać za zamknięty.