Router TP Link TL WA 500 G połączenie dwóch laptopów

Sąsiedzi zakupili router TP Link TL WA 500 G . Internet mają w Vectrze. Problem polega na tym że chcą mieć internet na dwóch laptopach . 1 ma Viste drugi ma Windows 2000. Czy da rade w ogole to ustawić ? tak żeby działały obydwa? Możecie mi pomóc? Oni nie mają pojecia a ja mam względne ale niestety laptop z 2000 Windowsem ma angielskie oprogramowanie a ja raczej jestem silny w XPeku

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi . Z góry

Dodane 12.01.2010 (Wt) 22:45

?:slight_smile:

jesli chcesz podłączyć po wifi na lapku z windowsem 2000 to mogą być problemy bo trzeba pliki dołączać ręcznie. A na vista to podłączasz ten ruterek do modemu z vectry i wyszukujesz na lapku polączenie wifi i po problemie, Ty chcesz po kablu czy bezprzewodowo ?

Własnie jeden mógłbybyć bezprzewodowo ten z 2000 Windowsem , a drugi kablowo

Ale w ostateczności oba kablem jak już .

Co za problem - router rozdziela jedno łącze na wiele komputerów. Domyślnie ma automatyczne przydzielanie adresów IP, wystarczy tylko podłączyć i samo się skonfiguruje.

Na visicie podłączyłem router do moedemu z vectry wyszukałem połączenie ale gdy chciałem sie połączyć nie dało rady . OGRANICZENIE LUB BRAK ŁĄCZNOŚCI

Dodane 12.01.2010 (Wt) 23:34

Kurcze zeby to było takie proste to bym nie pytał . Wydaje mi sie ze główny problem polega na oprogramowaniu 2 laptopa ( Windows 2000 wersja angielska )

później wifi hasłem zabezpieczyć i malina

Dodane 12.01.2010 (Wt) 23:36

wyłącz od prądu modem i ruter

podlacz najpier modem po 5 sekundach ruter

a ograniczenie lacznosci to po kablu masz ??

ograniczenie lub brak łączności pojawiło sie na laptopie z vistą gdy próbowałem połączyć sie bezprzewodowo z Windowsem 2000

polączyc laptopa z laptopem z tego wynika

Dodane 12.01.2010 (Wt) 23:39

chyba cos pomyliles napisz jeszcze raz

od początku chciałbym , jesli oczywiscie możesz abyś krok po kroku napisal mi co mam zrobić uwzgledniajac tę nieszczęsną wersje 2000 która sprawia wiele problemów w jezyku angielskim

Co zrobiłem podłączylem modem do rutera , nastepnie , z routera do laptopa z Vista , i chciałem wyszukać na 2000 tę sieć znalazłem nazwa sie zgadzała , sygnał 100 % , predkosc 11mb.s ale strony niedziałały , zrobiłem potem odwrotnie podłączyłem neta do starszego laptopa i , modem do rutera a w Viscie wyszukałem siec efekt ograniczenie bądz brak łączności

Dodane 12.01.2010 (Wt) 23:55

:frowning:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Czy wy czytacie co napisał oucik240989?

TP- Link WA 500g to nie router tylko Acces Point. Trzeba było kupić choćby TP-Link WR-340g który jest routerem i by sę do tego nadał. Acces Point nie pobierze adresu IP z modemu i nie podzieli go na komputery.