Router tp-link TL-WR340G a router Edimax EW-7209APg

I podłączenie dwóch komputerów stacjonarnych.

Witam, jestem kompletnie zielony w sprawach komputerowych, więc proszę Was o pomoc. Mianowicie, problem wygląda tak: jestem podłączony siecią kablową do internetu, ISP: firma Marton. Kupiłem wczoraj routera tp-link tl-wr340g, by nie było problemu z rozdzieleniem internetu na dwa komputery przy równoczesnym korzystaniu na obu komputerach stacjonarnych (przy starym routerze Edimaxa, nie dało się korzystać na obu kompach z neta, ponieważ lagowało okrutnie). Problem w tym, że router nie chce się połączyć z internetem (nadajnik mam na dachu). Przy routerze Edimaxa, wsadzałem 3 kable w switche 1, 2, 3 (od obu komputerów i od nadajnika na dachu) i nie było problemu. Problem pojawił się przy routerze tp-linka, pojawiło się tam wejście WAN oraz 4 switche do rozdzielenia, kombinując na różne sposoby z podłączeniem kabla do wejścia WAN, próbowałem bodajże z każdym, choć byłem przekonany że będzie to wejście na kabel od nadajnika z dachu. O ile z routerem mnie łączyło, o tyle połączenia z internetem nie było, w przeciwieństwie do Edimaxa. W czym leży problem? Zły router? Moim celem było rozdzielenie połączenia internetu, tak, by można było z niego korzystać na obu komputerach stacjonarnych bez lagów. Prosiłbym o pomoc i wytłumaczenie krok po kroku, co zrobiłem źle. Z góry dziękuję i pozdrawiam.