Router TP-LINK TL-WR543G i dzielenie łącza WiFi

Witam. Otóż mam problem z podzieleniem łącza WiFi. Mieszkam w Łodzi i posiadam tutejszy internet w sieci TOYA 10 Mb/s.

Chciałbym podzielić łącze WLAN, gdyż rodzeństwo za bardzo się spoufala (Youtube i te sprawy), a na stacjonarnym PC ledwo mogę pograć w gry multiplayerowe. Wpisuję w konfigurację routera ilość DownLoad i UpLoad, lecz bezskutecznie (pobieram na próbę od nich z laptopa z tutejszej strony Windows XP SP3 i ciągnie z maksymalną prędkością). Chcę, żeby rodzeństwo miało szybkość pobierania 128 kb/s. Co ja robię źle? Poniżej zamieszczam zdjęcie konfiguracji. Pozdrawiam i dziękuję za szybkie i konkretne odpowiedzi.

zonkl.jpg

Witam. Wygląda na to że QoS prosi o liczbę a która definiuję tak 32kbps * a = 128 kbps. Wynika z tego że zamiast wartości 128 powinieneś umieścić wartość 4. Po za tym możesz zmniejszyć priorytet sieci wi-fi. Pozdrawiam.

Tak też zrobiłem, niestety nie pomaga. Restart routera po ustawieniu tego też nie pomaga. Nawet priorytet jest najwyższy :confused: nie wiem gdzie mam już grzebać w ustawieniach. Chcę ograniczyć po prostu im WiFi do 128 kb/s. Nic więcej. Niby jest ustawione i nie działa…

A i zmiana priorytetu też nic nie zdziałała.

W takim razie zrób odwrotnie.Wygląda na to że to są wartości minimalnego gwarantowanego transferu. Do portu na którym masz podpięty swój komputer przypisz minimalny transfer jaki potrzebujesz i najwyższy priorytet. Powinno to działać tak że gdy na twoim kopie coś się pobiera to pozostałym użytkownikom powinno obciąć transfer.