Router TP Link TL-WR543G - konfiguracja

Witam i z góry przepraszam ponieważ wiem ,że na forum znajdują się już tematy dotyczące konfiguracji ale żaden mi nie pomógł. A więc krótko, posiadam internet radiowy i kupiłem sobie właśnie ten router bo mam też smartfona. Błąd leży gdzieś po mojej stronie tylko nie wiem gdzie. Przed kupnem routera internet miałem podpięty w taki sposób że była sobie kostka do której podłączało się kabel idący od anteny, kabel idący od karty sieciowej i zasilanie. Przejdźmy do konfiguracji. Mam windowsa XP wchodzę panel sterowania->połączenia sieciowe->połączenia lokalne klikam na wiersz Protokół internetowy (TCP/IP) klikam na Właściwości i zaznaczam Uzyskaj adres IP automatycznie. Potem wchodzę w przeglądarkę internetową wpisuję adres jaki podaje producent 192.168.1.1 loguję się, później klikam na zakładkę Quick Setup. I teraz mam do wyboru dwie opcje AP Client Router i AP Router wybieram opcję AP Router następnie pojawia się strona Choose WAN Connection Type mam do wyboru PPPoE, Dynamic IP, Static IP, wybieram Static IP klikam Next teraz wyświetlają mi się pola IP Adress, Subnet Mask,Default Geteway (optimal), Primary DNS (optimal), Secendary DNS ( optimal) a więc do w pole IP Adress (Wpisuję mój adres IP który znalazłem na Gmailu w prawym dolnym rogu) do pola Subnet Mask wpisuję 255.255.255.0 i klikam Next. Wyskakuje mi tam komunikat z podziękowaniami czy coś w tym stylu klikam Finish. I wydaje mi się teraz ,że internet powinien być ale nie wiem gdzie leży problem bo internetu nie ma. Proszę o pomoc. Dziękuję

No to tak w skrócie, posiadasz nieodpowiedni router do tego co chcesz osiągnąć. Router możesz skonfigurować na dwa sposoby, pierwszy będzie prostszy.

  1. Odkręcasz antenkę routera i podpinasz w to miejsce kabel od anteny. Ustawiasz router w trybie AP Client Router (WISP) i jeśli ISP nie filtruje MACów, przechodzisz do ustawień Wireless i wybierasz Site Survey, wyszukujesz swoją sieć i się z nią łączysz. Jeśli router działa w trybie AP Client, z internetu będziesz mógł korzystać tylko po kablu, bo router będzie działał tak, jak zwykła karta sieciowa i nie będzie miał możliwości nadawania sygnału.

  2. Stworzyć most WDS, jeśli chcesz odbierać i przekazywać sygnał. Rozwiązanie może nie działać, bo może być niekompatybilne z urządzeniami twojego ISP, będzie mniej wydajne, do tego ten router w trybie WDS oferuje jedynie szyfrowanie WEP, czyli bardzo słabe.

Co to jest za kostka? Bo jeśli do komputera podłączasz kabel na złączu RJ-45, to wtedy problemu nie ma, podpinasz kabel do portu WAN i jeśli ISP filtruje MACi to używasz funkcji MAC Clone i klonujesz MAC adres karty sieciowej z komputera, albo podpinasz router do tej karty i korzystasz z automatu, albo przepisujesz ręcznie.

Jak możesz, to daj zdjęcie tej kostki i kabli.

Co do pierwszego sposobu to nie ma możliwości takiej żeby odkręcić antenki routera i w to miejsce podpiąć kabel od anteny ponieważ kabel który idzie od anteny jest jakby to powiedzieć taki telefoniczny i nie ma możliwości wpiąć go do routera

Dodane 01.09.2013 (N) 11:23

tak wtyczki są na złączu RJ-45 a tutaj fotka tej kostki : http://imageshack.us/content_round.php? … KjT06fO5co

Dodane 01.09.2013 (N) 11:43

Czyli mówiąc ogólnie mam nieodpowiedni router ?

Wybierasz APRouter i Dynamic IP na WAN-e. Już powinno zadział. Chyba że kwestia zmiany adres u w zakładce Network->LAN na np. 192.168.100.1

Czyli masz adapter PoE jak się spodziewałem pod pojęciem kostki. Czyli masz na dachu AP, a nie antenę :wink: Podpinasz kabel do portu WAN i konfigurujesz jak pisał kolega wyżej. Jeśli pomimo tego nie będziesz miał dostępu do internetu, sklonuj adres MAC karty sieciowej z komputera przy użyciu funkcji MAC Clone lub jak pisałem wcześniej, przepisz MAC adres ręcznie.

No niestety nadal nie mam internetu gdy chcę wejść na jakąś stronę wyskakuje mi komunikat że nie odnaleziono serwera. Pytanie czy dobrze podłączam to do wejścia WAN podpinam kabel AP a do tych wejść 1,2,3,4 podpinam kabel który bedzię łączył komputer z routerem ?

Co masz w statusie routera po takim podpięciu?

Jeżeli otworze połączenia lokalne to stan: połączony

Może jakiś obrazek?

Tak powinieneś to podłączyć. Pytanie tylko czy nadal korzystasz z adaptera PoE (tej kostki) czy podłączasz kabel od AP bezpośrednio do portu WAN? Adapter PoE jest zasilaczem dla AP, który przekazuje energię urządzeniu poprzez kabel sieciowy (stąd nazwa Power over Ethernet), dlatego nie należy go odłączać, zwłaszcza że ten model routera nie posiada wbudowanego portu PoE.

Klonowałeś MAC adres karty sieciowej komputera, do którego wcześniej podłączony był tylko AP? Masz prawidłowo skonfigurowane adresy serwerów DNS? Adresacja routera i twojego ISP czasem się nie pokrywa? Uruchom wiersz poleceń i podaj wynik poniższych poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

route print

Zaloguj się do routera, wpisując w przeglądarce adres IP bramy domyślnej (wyczytasz to z polecenia ipconfig) i napisz jaki masz adres na interfejsie WAN routera i/lub daj zrzut ekranu.

Chodzi o coś takiego (ja mam akurat ten sam router), nie zwracaj uwagi, że mam statyczne IP, bo ten router podłączam do modemu ISP, na którym celowo wyłączyłem serwer DHCP.

image_id: 5952

Możesz jeszcze dać zrzut z zakładki status.

dobra dzięki panowie wielce problem był w tym że ja nie podłączałem Adaptera PoE i tutaj był problem dzięki i jeszcze raz dzięki