Router TP Link TL-WR543G. Nie mogę skonfigurować

Witam

Otóż dziś dowiedziałem się że moja mama zakupiła router TP Link TL-WR543G. Oczywiście przywiozła go do domu od razu. Po powrocie do szkoły wielce ucieszony poleciałem otworzyć paczkę. Podczas czytania instrukcji obsługi zacząłem podłączać ten router. Po podłączeniu zatrzymałem się na pewnym punkcie jakim jest konfiguracja routera przez www. Otóż nie chce mi się ukazać strona producenta tego routera. Próbowałem resetować lecz to nic nie działało. Mogę pobawić się w schematy różne aby ukazać jak ten router jest podłączony.

Najlepiej jest jak komputer z którego się chcemy połączyć mamy w właściwościach TCP/IP ver 4 mamy ustawione dynamiczne pobieranie adresu IP

Czy o to ci chodziło ?

Niestety nie. Chodzi o to że mam satelitę przymocowaną do sciany i skierowaną na szkołę. Bo stamtąd pobieram internet radiowy. Który przekładam na modem tp linka. Który jest włożony do komputera stacjonarnego. A chodzi o to że chce to podzielić na dwa komputery. Na komputer stacjonarny i na laptopa.

na opakowaniu jest domyslna brama: 192.168.1.1 lub podobne. Wklepujesz ten adres w przeglądarce - oczywiscie póki co podpiety na sztywnym kablu - nie ma innej możliwości, musi chodzić. Dopiero później odpalasz wi-fi. Skrętka od satelity w miejsce enthernet(w twoim przypadku żółte - wiem, bo sam miałem taki router), a kabel od kompa w miejsce 4 gniazd rj-45. Powiadam, innej możliwości być nie może i musi to działać.

Nie bardzo wiem co do mnie mówisz. O jakim sztywnym kablu powiadasz? I jaka skrętka od satelity w miejsce enthernet? I jaki kabel od kompa ? Jak mógłbyś mi napisać numer gg na pw. To wtedy moglibyśmy porozmawiać

Router podłączasz najlepiej kablem z komputerem, kabel podłączasz do dowolnego wejścia LAN (kabel powinien być w zestawie), logujesz się, wpisując w przeglądarce stron internetowych adres IP 192.168.1.1, domyślne login i hasło to admin (zresztą masz napisane na spodzie routera).

Napisz jeszcze jaki masz w ogóle kabel. Wkręcany czy RJ-45? Jeśli wkręcany, to zamiast antenki podłączasz kabel od satelity do routera, ustawiasz pracę routera w trybie AP Client (ten tryb powinien być domyślnie ustawiony) i jeśli twój dostawca internetu filtruje adresy MAC kart sieciowych, to dzwonisz do niego i podajesz mu adres MAC Access Ponta. Jeśli masz kabel RJ-45, podłączasz go do wejścia WAN i jeśli trzeba, w tym przypadku możesz sklonować adres MAC karty sieciowej, której operator zezwala na łączenie się z siecią.

Pozdrawiam!

Tak wygląda to u mnie. Jest to mały schemacik i w miarę czytelny.

Jest tu w miarę dokładnie opisane jak i co jest podłączone. Co do mojego dostawcy internetu to sam tego nie wiem.

Dodane 01.03.2011 (Wt) 13:59

Połowa problemu została rozwiązana. Internet śmiga ładnie przez routerek, lecz router nie nadaje połączenia do laptopa który by obierał internet przez wi fi. Co miałbym ustawić żeby router nadawał połączenie do laptopa ? Bo nie bardzo mi się widzi kupowanie kabli RJ-45 i wiercenie dziur w ścianach i suficie.

Jeśli router działa w trybie AP Client, czyli jeśli router odbiera od dostawcy internet bezprzewodowo, to nie masz już możliwość nadawania, musiałbyś mieć w tym przypadku router z g.duo, czyli z dwoma modułami WiFi, z których jeden działałby jako AP Client (odbierałby internet bezprzewodowo od dostawcy), a drugi jako AP (udostępniałby bezprzewodowo łącze). W twoim przypadku kable będą niezbędne.

Pozdrawiam!

Jeśli rzeczywiście router odbiera sieć bezprzewodowo i nie da rady inaczej, to jak nie chcesz kabli, byłaby jeszcze opcja podłączenia do niego AP lub routera WiFi robiącego za AP (kolejne urządzenie, odpowiadające tym razem za lokalną sieć bezprzewodową).

No to okej. Kupiłem wczoraj kabel. Podłączam go do Lan 4 np. I wtedy drugą wtyczką do laptopa a laptop wtedy nie reaguje. Jak w tym momencie postąpić?

Jaki kupiłeś kabel? Konfigurowałeś w jakiś sposób sieć na laptopie? Router przydziela w ogóle jakieś adresy IP komputerom w sieci? Router połaczył się ze światem? Nas interesują tylko konkrety!

Pozdrawiam!

  1. Kabel RJ-45 10 metrów.

  2. Nic nie konfigurowałem czekałem aż coś się pojawi lecz nic się nie pojawiło więc próbowałem po swojemu konfigurować lecz nie wychodziło i usunąłem. To tak jak bym nic nie konfigurował

  3. Jest to router TP-LINK TL-WR543G nie mam pojęcia czy on nadaje adresy.

  4. Co do tego świata to chodzi Ci raczej o internet. Tak, połączył się.

Chodziło mi bardziej o to czy prosty?

Rozumiem, że jak podłączasz kabel do karty sieciowej, to system nie pobiera automatycznie adresu? Sprawdzałeś czy karta jest sprawna lub czy sterowniki są zainstalowane?

Domyślnie powinien automatycznie przydzielać adresy, mam identyczny router i u mnie tak jest.

Tak, o to mi chodziło. Rozumiem, że na innym komputerze podłączonym kablem dostęp do internetu jest?

Pozdrawiam!

PS. No i to są konkretne informacje. Nie można było tak od razu? :slight_smile:

No toż można było. Nie miałem pytań. A co do tej karty. To lan1 mam wpięty komputer PC. I działa net. Tylko w drugim pytaniu jest tak że podłączam ten kabel i nic się nie dzieje. Tak jak bym w ogóle nic nie połączył. Mam laptopa Dell Inspiron 1525 i podpinam w gniazdo z lewej strony.

Co prawda ten router oferuje WISP ale odłącz na chwilę ten komputer, na którym jest internet i podłącz do routera tylko laptop, przy okazji wyjdzie czy to wina routera, czy konfiguracji systemu na laptopie.

Pozdrawiam!

Podłączyłem tak jak mówiłeś odłączyłem ten komputer i podłączyłem laptopa. Ta sama reakcja. Nic się nie wyświetla. Tak jakbym w ogóle nie podłączył nic.

Jak pisałem wcześniej, sprawdź czy karta jest sprawna lub czy sterowniki są zainstalowane, ewentualnie sprawdź ustawienia sieci w systemie operacyjnym czy masz ustawione automatyczne pobieranie adresu IP.

Pozdrawiam!

A orientujesz się jak to wszystko sprawdzić?

Jakiego systemu używasz? Jeśli Windowsa, to zaglądasz do menedżera urządzeń i sprawdzasz, czy nie ma wykrzykników przy karcie sieciowej. W ustawieniach sieci sprawdzasz czy masz zaznaczone automatyczne pobieranie adres IP z serwera czy jakoś tak, nie korzystam na co dzień z Windows, więc piszę z pamięci. Jeśli używasz innego systemu, niż Windows, to wyjaśnię Ci to jeśli zajdzie taka potrzeba ale podejrzewam, że korzystasz z Windowsa, więc nie ma sensu produkować się na zapas.

Pozdrawiam!

Sprawdziłem jaka karta. Sciągnąłem nowe sterowniki i wszystko działa. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.