Router TP-Link TL-WR543G - Problem z LAN

(Adrian P) #1

Witam. Mam router TP-Link TL-WR543G, podłączony do niego jest jeden komputer skrętką, a drugi radiowo. Internet na obydwóch komputerach jest, ale gdy pinguje laptopa który jest radiowo w ogóle nie wysyła sygnału, a gdy pinguje IP routera to pingi są poniżej 1ms. Chciałbym zrobić sieć między tymi dwoma komputera. Jak myślicie, co jest ??

(Tompyk) #2

Czy na laptopie masz zainstalowanego jakiegoś firewalla?

(Adrian P) #3

Jest tylko zapora systemu Windows

(Tompyk) #4

Powiedz mi proszę jeszcze do jakiego portu na routerze podłączony jest komputer na skrętce?

(Adrian P) #5

A jak to sprawdzić??

(Tompyk) #6

Popatrz na router i powiedz gdzie podłączyłeś skrętkę - jaki numer lub nazwę ma port - 1, 2, 3, 4, czy WAN

(Adrian P) #7

aaaaaaaaa :slight_smile: Miałem to właśnie podać ale pomyślałem że chodzi o porty w sytemie :slight_smile: Tak to jest włożony do wejścia nr 1

(kostek135) #8

Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie, ale skrętka u mnie idzie od modemu do routera. Od routera do PC jest normalny kabel ethernet-owy. Poza tym nadaj im te samą grupę roboczą.

[EDIT]

Moim zdaniem skrętka powinna iść od wejścia modemowego do WAN w routerze, a normalny kabel ethernet-owy od portów 1-4 do karty sieciowej w PC.

(Tompyk) #9

Prawdopodobnie router nie pozwala na pingowanie komputerów wewnątrz sieci. Sam siebie pozwala na pingowanie.

Sprawdż coś takiego - spróbuj z jednego komputera wywołać od razu drugi poprzez wpisanie drugiego adresu przykładowo `92.168.1.2

(Asterisk) #10

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Adrian P) #11

Wpisałem w przeglądarkę adres IP drugiego komputera i nie znalazło nic.

(Tompyk) #12

Nie w przeglądarkę

Miałeś wpisać to co napisałem w linii poleceń

(Adrian P) #13

A to się tak da? mi wyskakuje że nazwa jest nie rozpoznawalna.

(Tompyk) #14

spróbuj

Start -> uruchom-> `92.168.1.2

Muszą być te ukośniki koniecznie - oczywiście adres ma być taki jak ma twój drugi komputer, z resztą siebie samego też możesz wywołać.

(Adrian P) #15

Wyskakuje "Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej"