Router TP-Link TL-WR543G - Problem z LAN

Witam. Mam router TP-Link TL-WR543G, podłączony do niego jest jeden komputer skrętką, a drugi radiowo. Internet na obydwóch komputerach jest, ale gdy pinguje laptopa który jest radiowo w ogóle nie wysyła sygnału, a gdy pinguje IP routera to pingi są poniżej 1ms. Chciałbym zrobić sieć między tymi dwoma komputera. Jak myślicie, co jest ??

Czy na laptopie masz zainstalowanego jakiegoś firewalla?

Jest tylko zapora systemu Windows

Powiedz mi proszę jeszcze do jakiego portu na routerze podłączony jest komputer na skrętce?

A jak to sprawdzić??

Popatrz na router i powiedz gdzie podłączyłeś skrętkę - jaki numer lub nazwę ma port - 1, 2, 3, 4, czy WAN

aaaaaaaaa :slight_smile: Miałem to właśnie podać ale pomyślałem że chodzi o porty w sytemie :slight_smile: Tak to jest włożony do wejścia nr 1

Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie, ale skrętka u mnie idzie od modemu do routera. Od routera do PC jest normalny kabel ethernet-owy. Poza tym nadaj im te samą grupę roboczą.

[EDIT]

Moim zdaniem skrętka powinna iść od wejścia modemowego do WAN w routerze, a normalny kabel ethernet-owy od portów 1-4 do karty sieciowej w PC.

Prawdopodobnie router nie pozwala na pingowanie komputerów wewnątrz sieci. Sam siebie pozwala na pingowanie.

Sprawdż coś takiego - spróbuj z jednego komputera wywołać od razu drugi poprzez wpisanie drugiego adresu przykładowo \192.168.1.2

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Wpisałem w przeglądarkę adres IP drugiego komputera i nie znalazło nic.

Nie w przeglądarkę

Miałeś wpisać to co napisałem w linii poleceń

A to się tak da? mi wyskakuje że nazwa jest nie rozpoznawalna.

spróbuj

Start -> uruchom-> \192.168.1.2

Muszą być te ukośniki koniecznie - oczywiście adres ma być taki jak ma twój drugi komputer, z resztą siebie samego też możesz wywołać.

Wyskakuje “Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej”