Router TP-LINK TL-WR740N jako repeater dla Huawei E5330Bs-2

Chcę użyć jako repeatera TP-LINK TL-WR740N. Ruter TP-LINK ma się łączyć z MiFi Huawei E5330Bs-2, który posiada Internet mobilny z karty SIM i rozgłasza sieć bezprzewodową o SSID jeden - ustawienia tej sieci po połączeniu jak poniżej.

IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.8.100
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.8.1

Korzystałem z niniejszego poradnika. W repeaterze ustawiłem SSID jako dwa.

Działało do pierwszego restartu obu routerów. Po restarcie routerów TP-LINK nie łączy się z Huawei co widzę gdy połączę się z siecią jeden. Po przełączeniu się na WiFi na dwa w ipconfig mam jak poniżej.

Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.155.247
Subnet Mask . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . . . . . . . :

Brama domyślna powyżej jest polem pustym, a adres IP wygląda na losowy (różny od mego zewn. IP o SSID jeden).

Gdy jestem połączony z siecią dwa to nie mogę się zalogować do rutera TP-LINK w standardowym adresie 192.168.0.1 i nie wiem jak to zrobić.

Będę wdzięczny za wsparcie.

Dzięki :slight_smile:

Musisz zrobić jedną podsieć. Wyłącz obsługę serwera DHCP w drugim routerze (TP-Link’u) i ustaw statyczne IP na np. 192.168,0.99. Potem spróbuj się połączyć i zobaczysz.

@blumberplumber dzięki za odpowiedź, niemniej mam pytania.

  1. Czy SSID muszą być identyczne?

DHCP jest wyłączone.

  1. Czy nie powinno być statyczne IP w sieci WAN w sieci rutera Huawei, np. 192.168.8.150?
  2. TP-Link nie może mieć identycznych puli adresowych LAN i WAN. Jak skonfigurować dostęp bezprzewodowy do repeatera?