Router TP-LINK TL-WR841N a 120mb?

Witam. Mam internet 120mb i potrzebuję jakiś nie drogi router czy ten Router TP-LINK TL-WR841N się nada? Chodzi oczywiście o WiFi i ile można z niego wyciągnąć, czytałem dużo poini o min i jedni sobie go chwalą a inni nie. Bardzo proszę o pomoc i ewentualnie o jakieś propozycje. 

Tu jest specyfikacja:

http://www.tp-link.com.pl/products/details/TL-WR841N.html?direct#specifications

Mój syn ma taki i sobie chwali.

Przy takim internecie potrzebujesz routera z portami Gigabit, aby wykorzystać potencjał łącza. Poleciłbym np. Archer c2 od TP linka. Jest już w standardzie Wi-Fi AC. Tp linka 841 sobie daruj, to przeżytek z 32MB RAM.

TP link jest teraz z sklepie za 65zl a Archer c2 trochę za drogi. 

Taniej możesz kupić netis wf2780. Wadą jest niezbyt współczesny wygląd i słabo dopracowane oprogramowanie do zarządzania, np. po wgraniu aktualizacji firmware ustawienia resetują się do domyślnych. Kosztuje ok. 160zł.

Hmm teraz już nie wiem co wybrać. Ogólnie to nie potrzebuje jakiegoś zaawansowanego routera chce tylko rozesłać WiFi po domu i żeby miało prędkość przynajmniej koło 100mb. Zależy mi tylko ma WiFi bo korzystam wyłącznie z laptopa i smartfonu. 

W telefonach karty Wi-Fi w standardzie n 2.4GHz są z reguły 65/72Mbps, więc osiągi na poziomie 30-40Mbps będą normą. To sytuacja gdy kupujesz np. TP linka 841.

W przypadku standardu AC lub n 5GHz i telefonu, który jest w stanie w takim trybie pracować, sieć może działać z prędkością dwukrotnie większą, w przypadku wydajnych modeli nawet w granicach 300Mbps (teoretycznie).

Z laptopem sprawa jest prostsza, karta w standardzie n 300Mbit bez problemu wykorzysta potencjał łącza, przynajmniej w bliskiej odległości od routera. O ile oczywiście nie kupisz routera z portami 100Mbit, wtedy maksymalna szybkość będzie bliska 100Mb/s. Pełnych 120Mbit nie będzie.

Czyli Router TP-LINK TL-WR841N wyciągnie około 100mb? 

W granicy 100 Mbps osiągniesz jeżeli router będzie stał tuż obok komputera bez żadnych przeszkód. 

 

PS. Oczywiści karta wifi w komputerze musi także pracować w standardzie n i nawiązywać połączenie 300 Mbps 

Dziękuję wszystkim za pomoc jutro kupię ten router i napisze jakie prędkości osiąga. 

Oto wyniki:

Laptop przy routerze ~ 75mb

Przy 3 ścianach ~65mb

Przy 4 ścianach ~40mb

Jesli chodzi o smartfon to wyciąga ~38mb

No tak to mniej więcej wygląda przy standardzie N w 2,4GHz. Jak chcesz coś więcej to musiałbyś zainwestować w sprzęt w 802.11ac (5GHz).