Router TP-LINK TL-WR841N a 120mb?

(Stolarzvip) #1

Witam. Mam internet 120mb i potrzebuję jakiś nie drogi router czy ten Router TP-LINK TL-WR841N się nada? Chodzi oczywiście o WiFi i ile można z niego wyciągnąć, czytałem dużo poini o min i jedni sobie go chwalą a inni nie. Bardzo proszę o pomoc i ewentualnie o jakieś propozycje. 

(tomnatom) #2

Tu jest specyfikacja:

http://www.tp-link.com.pl/products/details/TL-WR841N.html?direct#specifications

Mój syn ma taki i sobie chwali.

(Longhorn2009) #3

Przy takim internecie potrzebujesz routera z portami Gigabit, aby wykorzystać potencjał łącza. Poleciłbym np. Archer c2 od TP linka. Jest już w standardzie Wi-Fi AC. Tp linka 841 sobie daruj, to przeżytek z 32MB RAM.

(Stolarzvip) #4

TP link jest teraz z sklepie za 65zl a Archer c2 trochę za drogi. 

(Longhorn2009) #5

Taniej możesz kupić netis wf2780. Wadą jest niezbyt współczesny wygląd i słabo dopracowane oprogramowanie do zarządzania, np. po wgraniu aktualizacji firmware ustawienia resetują się do domyślnych. Kosztuje ok. 160zł.

(Stolarzvip) #6

Hmm teraz już nie wiem co wybrać. Ogólnie to nie potrzebuje jakiegoś zaawansowanego routera chce tylko rozesłać WiFi po domu i żeby miało prędkość przynajmniej koło 100mb. Zależy mi tylko ma WiFi bo korzystam wyłącznie z laptopa i smartfonu. 

(Longhorn2009) #7

W telefonach karty Wi-Fi w standardzie n 2.4GHz są z reguły 65/72Mbps, więc osiągi na poziomie 30-40Mbps będą normą. To sytuacja gdy kupujesz np. TP linka 841.

W przypadku standardu AC lub n 5GHz i telefonu, który jest w stanie w takim trybie pracować, sieć może działać z prędkością dwukrotnie większą, w przypadku wydajnych modeli nawet w granicach 300Mbps (teoretycznie).

Z laptopem sprawa jest prostsza, karta w standardzie n 300Mbit bez problemu wykorzysta potencjał łącza, przynajmniej w bliskiej odległości od routera. O ile oczywiście nie kupisz routera z portami 100Mbit, wtedy maksymalna szybkość będzie bliska 100Mb/s. Pełnych 120Mbit nie będzie.

(Stolarzvip) #8

Czyli Router TP-LINK TL-WR841N wyciągnie około 100mb? 

(berkley) #9

W granicy 100 Mbps osiągniesz jeżeli router będzie stał tuż obok komputera bez żadnych przeszkód. 

PS. Oczywiści karta wifi w komputerze musi także pracować w standardzie n i nawiązywać połączenie 300 Mbps 

(Stolarzvip) #10

Dziękuję wszystkim za pomoc jutro kupię ten router i napisze jakie prędkości osiąga. 

Oto wyniki:

Laptop przy routerze ~ 75mb

Przy 3 ścianach ~65mb

Przy 4 ścianach ~40mb

Jesli chodzi o smartfon to wyciąga ~38mb

(Mk13) #11

No tak to mniej więcej wygląda przy standardzie N w 2,4GHz. Jak chcesz coś więcej to musiałbyś zainwestować w sprzęt w 802.11ac (5GHz).