Router TP-LINK w8910g i HP 550

Witam,

Komputery: Stacjonarny

Laptop - HP 550

Router: TP-LINK w8910g

Internet: Neostrada

Problem wygląda następująco.

Konfiguracja na komputerze stacjonarnym przebiegła bezproblemowo. Ale niestety laptop nie widzi połączenia WiFi.

Od razu zaznaczam ze mam włączone “Enable Wireless” oraz “Enable SSID Broadcast”

Jeśli podpinam kabelek do laptopa Internet działa bardzo dobrze, ale zależy mi bardzo na bezprzewodowym dostępie do internetu.

Jeśli zapomniałem podać potrzebnych danych, powiedzcie.

Zapomniałem. Dioda na routerze, WLAN nie świeci się ani nie miga…

najprawdopodobniej router nie jest skonfigurowany prawidłowo… musisz wejść przez przeglądarkę do routera i odpowiednio skonfigurować WiFi

popatrz do instrukcji obsługi…

Wchodziłem przez przeglądarkę i robiłem Quick Setup oczywiście podczas ten konfiguracji zaznaczyłem Enable Wireless.

to wszystko robie na komputerze stacjonarnym…

spróbuj go zresetować i skonfigurować jeszcze raz ale dokładnie (nie używając QUICK SETUP)

A może to wszystko spowodowane nie jest routerem tylko laptopem? Bo jak się on dobrze łączy przez kabel to czemu nie może przez wlan?

Bardzo rzadko mrugnie dioda WLAN. Ale zwykle spowodowane jest to włączaniem systemu.

imo to jednak problem z routerem :slight_smile:

Heh, czyli muszę próbować do skutku…

nie no marx000 może miec przecież rację… przeinstaluj sterowniki do WiFi, program do łączenia się z siecią WiFi (zainstaluj nowsze wersje)