Router TP-LINK WR340G - problem z internetem po nocy

Witam

Posiadam router TP-LIK WR340G, z którym od niedawna pojawiły sięproblemy. Sytuacja wygląda

następująco:

Internet mam z sieci kablowej, od której dostałem modem Motoroli. Stąd kabel jest podpięty

do routera. Z routera sygnał rozchodzi się poprzez LAN do stacjonarnego PC oraz poprzez

Wi-Fi do laptopa. Na noc zawsze wyłączałem w stan czuwania modem, kolejego dnia po jego

włączeniu internet momentalnie był dostępny poprzez router. Od kilku dni niestety po

włączeniu po nocy modemu, internetu nie mam. Muszę odłączyć zasilanie routera na kilka

minut i dopiero po takim zabiegu urządzenie “łapie” sygnał. To co dotychczas robiłem i co

nie pomagało:

  1. resetowałem i przywracałem ustawienia fabryczne routera

  2. Wykonywałem od nowa konfigurację routera

  3. Upgradowałem firmware routera ze strony producenta

  4. Wyeliminowałem usterkę modemu, gdyż podłączyłem modem bezpośrednio po kablu do PC i po

nocy sygnał był

  1. Raz nie przełączyłem w tryb uśpienia modemu na noc i rano internet przez router był

dostępny!

Ktoś ma jakieś pomysły?

Moja hipoteza jest taka.

Chwytasz połączenie z siecią i router pobiera z DHCP adres. WYłączasz modem i po włączeniu dla danego abonenta przydzielany jest inny adres a router się nie domaga bo (o ile tak jest) w stanie uśpienia “czuje” połączenie z modemem.

Reasumując router rano jest gotów rozmawiać na adresie X a dostawca na tej linii umożliwia komunikacje po adresie Y. Restart routera… pobranie adresacji aktualnej i voila.

…jednak to tylko hipoteza, którą można spr weryfikując przez kilka dni adresacje.

pzdr

BTW: myśle że wyłączaniem na noc routera nie oszczedzasz więcej jak 2-3 zł w skali miesiąca.

Ok, ale jak to wytłumaczyć skoro wszystko działało przez 1,5 roku? I po drugie: jeśli w ciągu dnia wyłącze i włącze modem to internet jest cały czas. Problem pojawia się tylko po nocce… Może kablówka coś zmienia wtedy?

Może dla tego że zmieniły się okresy dzierżawy?

Może dlatego że jest więcej chętnych i rzadko pozostaje sie z wybranym adresem?

im dłużej nie jest sie w sieci tym większa szansa że utraci się stary adres…

Tu info jak działa DHCP:

http://sieci-komputerowe.net/podstawy/9 … ziala-dhcp