Router tp-link wr543g i upc 10 mb konfiguracja

(system) #1

Witam

Proszą was o pomoc krok po kroku jak skonfigurować ten router. Internet ma być podłączony kablem sieciowym do komputera stacjonarnego z vistą oraz wi-fi z laptopem z 7. Próbowałem oczywiście sam go konfigurować ale niestety nie ma połączenia z internetem upc na komputerze stacjonarnym. Na laptopie nie sprawdzałem. Jeszcze raz proszę o pomoc.

(Mail) #2

Po kolei :

1.Do którego portu podłączyłeś router a do którego komputer?

2.Czy wykonywałeś wszystko wg instrukcji.Do tp-linków dołączają instrukcję szybkiej konfiguracji.

(system) #3
  1. Modem kablem sieciowym podłączyłem do portu wan w tp-linku. Natomiast również kablem sieciowym podłączałem wyjście sieciowe 1 z routera do wejścia sieciowego w pc.

2. Tak próbowałem robić szybką konfiguracje z dynamicznym jak i statycznym ip. Niestety nic nie pomagało. Nadal na komputerze stacjonarnym nie było internetu

(Marudak) #4

To może spróbuj ręcznie wskazac w konfiguracji tplinka opcję klonowania mac adresu i przepisac do konfiguracji tplinka adres ip , bramę i dns-y jakie przydziela Ci dostawca czyli UPC

(system) #5

Gdzie będą te adresy?

(PaPuX) #6

Wystarczy sklonować adres MAC karty komputera który był wcześniej podłączony bezpośrednio pod modem na porcie WAN.

UPC jak i większość kablówek przydziela pasmo dla adresu MAC karty.

Przydzielanie ustawić na DHCP. Modem do WAN. Kompa do LAN lub radiem.

obrazekt.jpg

(Marudak) #7

Jak pokazał PaPuX w opcjach o nazwie Network jest MAC Clone

(system) #8

Czyli mają być takie same wartości przy wan mac address i your pc's mac address?

A po co? Wystarczy po podłączeniu routera do modemu z UPC wyłączyć na chwilę modem z prądu.

Do autora postu - robiłeś to?

(system) #10

Tak próbowałem już tak robić. Jesli ma to znaczenie przy liście Wan są same zera przy adresie ip, masce podsieci, bramie i dns server.

(PaPuX) #11

To normalne. Brak autoryzacji brak adresu sieciowego.

(system) #12

To ja może napisze jak próbuje skonfigurować to połączenie do początku. Modem motorola sb5100 podłączam do routera poprzez port wan. Następnie podpinam pod pc z vistą poprzez kabel sieciowy rj45(chyba tak się nazywa). Resetuje modem poprzez odłączenie go od prądu. Nie mogę zalogować się do ustawień routera poprzez adres zawarty w instrukcji czyli standardowe 192.168.1.1. Dopiero poprzez centrum sieci i udostępniania i opcji skonfiguruj sieć i wybrania opcji poprzez router wyskakuje mi okno logowania do routera. Wciskam szybką konfigurację, następnie postępuje wg, wskazówek instrukcji co wiąże się z wybraniem m.in. dynamicznego adresu ip. Wyskakuje, że wszystko jest zrobione poprawnie i powinienem mieć dostęp do internetu. Niestety nie mam. Jeśli to pomoże: po konfiguracji na stale świeca się kontrolki: power, wan i 1. Natomiast sys i wlan migają.

Czy popelniam jakiś błąd?