Router tp-link wr543g i upc 10 mb konfiguracja

Witam

Proszą was o pomoc krok po kroku jak skonfigurować ten router. Internet ma być podłączony kablem sieciowym do komputera stacjonarnego z vistą oraz wi-fi z laptopem z 7. Próbowałem oczywiście sam go konfigurować ale niestety nie ma połączenia z internetem upc na komputerze stacjonarnym. Na laptopie nie sprawdzałem. Jeszcze raz proszę o pomoc.

Po kolei :

1.Do którego portu podłączyłeś router a do którego komputer?

2.Czy wykonywałeś wszystko wg instrukcji.Do tp-linków dołączają instrukcję szybkiej konfiguracji.

  1. Modem kablem sieciowym podłączyłem do portu wan w tp-linku. Natomiast również kablem sieciowym podłączałem wyjście sieciowe 1 z routera do wejścia sieciowego w pc.

  2. Tak próbowałem robić szybką konfiguracje z dynamicznym jak i statycznym ip. Niestety nic nie pomagało. Nadal na komputerze stacjonarnym nie było internetu

To może spróbuj ręcznie wskazac w konfiguracji tplinka opcję klonowania mac adresu i przepisac do konfiguracji tplinka adres ip , bramę i dns-y jakie przydziela Ci dostawca czyli UPC

Gdzie będą te adresy?

Wystarczy sklonować adres MAC karty komputera który był wcześniej podłączony bezpośrednio pod modem na porcie WAN.

UPC jak i większość kablówek przydziela pasmo dla adresu MAC karty.

Przydzielanie ustawić na DHCP. Modem do WAN. Kompa do LAN lub radiem.

obrazekt.jpg

Jak pokazał PaPuX w opcjach o nazwie Network jest MAC Clone

Czyli mają być takie same wartości przy wan mac address i your pc’s mac address?

A po co? Wystarczy po podłączeniu routera do modemu z UPC wyłączyć na chwilę modem z prądu.

Do autora postu - robiłeś to?

Tak próbowałem już tak robić. Jesli ma to znaczenie przy liście Wan są same zera przy adresie ip, masce podsieci, bramie i dns server.

To normalne. Brak autoryzacji brak adresu sieciowego.

To ja może napisze jak próbuje skonfigurować to połączenie do początku. Modem motorola sb5100 podłączam do routera poprzez port wan. Następnie podpinam pod pc z vistą poprzez kabel sieciowy rj45(chyba tak się nazywa). Resetuje modem poprzez odłączenie go od prądu. Nie mogę zalogować się do ustawień routera poprzez adres zawarty w instrukcji czyli standardowe 192.168.1.1. Dopiero poprzez centrum sieci i udostępniania i opcji skonfiguruj sieć i wybrania opcji poprzez router wyskakuje mi okno logowania do routera. Wciskam szybką konfigurację, następnie postępuje wg, wskazówek instrukcji co wiąże się z wybraniem m.in. dynamicznego adresu ip. Wyskakuje, że wszystko jest zrobione poprawnie i powinienem mieć dostęp do internetu. Niestety nie mam. Jeśli to pomoże: po konfiguracji na stale świeca się kontrolki: power, wan i 1. Natomiast sys i wlan migają.

Czy popelniam jakiś błąd?