Router TP-LINK WR543G - tylko dla PC i laptopa - jak?

Witam. Na początek napiszę że jestem z Łodzi i posiadam internet w sieci Toya. Posiadam router TP-LINK WR543G, komputer i laptopa z obsługą WiFi. Internet jest ustawiony tak: do internetu może podłączyć się laptop (przez WiFi) oraz komputer (przez kabel RJ45). ALE. Nie mogę ustawić zabezpieczenia WPA2, tzn. wpisuję hasło dostępowe i mogę podłączyć się do internetu tylko przez laptopa, a PC nie może się połączyć. Nie wiem czy gdzieś w ustawienia sieci trzeba wpisać to hasło… chodzi mi po prostu o to, żeby żaden z darmozjadów nie podpiął mi się do sieci. Ostatnio często zauważam to zjawisko, gdyż czasami strasznie mi net zamula (no bo czy to normalne, żeby internet 7Mb/s zamulał?).

Więc, czy ktoś wie, czy trzeba gdzieś to ustawione hasło wpisać gdzieś w ustawieniach sieci? Czy może ja coś robię źle?

Bo aktualnie internet działa dla PC i laptopa BEZ HASŁA. A chciałbym żeby i tutaj i tutaj chodził z ustalonym hasłem.

Dodam, że posiadam na PC Windows 7 Professional.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Czy na tym routerze masz wpa2, bo sprawdzałem w specyfikacji i tam nie ma wyszczególnionego. Spróbuj ustawić wpa aes.

Jest możliwe WPA2. Nie zrozumiałeś mnie. Mogę ustawić każde zabezpieczenie, ale po ustawieniu hasła na sieć, PC się wtedy nie łączy z netem. A chcę żeby również się łączył, czy w związku z tym muszę gdzieś w ustawieniach sieciowych w panelu sterowania wpisać to hasło?

Hasło musisz wpisać w panelu konfiguracyjnym routera. Ja też mam takie ustawienie router linksys pc na kablu i wi-fi, ale mówię Ci ,że z szyfrowaniem wpa2 miałem kłopoty i ustawiłem wpa i chodzi ok!

Jak w routerze, jak nie działa mu na PC? Ostatnio konfigurowałem kilka tych routerów do potrzeb takich jak Ty, ale nie miałem takiego problemu.

Przywróć ustawienia fabryczne na routerze i ustaw wszystko od początku, może gdzieś coś przestawiłeś :wink:

Udało się, postawiłem hasło na WPA, komputer łączy się z siecią normalnie, a i na lapku w opcjach sieci bezprzewodowych widać, że moja sieć jest z zabezpieczeniami WPA i przy próbie połączenia prosi o hasło :slight_smile: dzięki za pomoc.

Można zamknąć.