ROUTER TP LINK WR543G (WISP) ---> drugi router wifi

Witam. Mam dwa routery TP LINK WR543G. Jeden mam na strychu. Do niego podlaczona jest antenka radiowa z koncowka RSMA. Router działa w trbie WISP. Typ połączenia: PPPoE. Na tym routerze jest wszystko ok, poniewaz gdy wlaczam wtyczke, ktora wychodzi z LAN (router) do mojej karty sieciowej (laptop) to po prostu internet dziala :slight_smile: od niedawna zapragnalem miec wifi i sprawilem sobie taki sam router (TP LINK WR543G). :slight_smile: Problem jest w tym drugim routerze. Chce go miec aby byl nadajnikiem. Wlozylem wtyczke (etheretowa) do routera nr 2 z wejsciem WAN. w ustawieniach wybralem (AP router), aby po prostu to dzialalo. W dalszej czesci wybralem typ polaczenia ( Dynamic IP) i tu elegancko przypisalo mi IP. Problem jest poniewaz na ten router 2 nie dochodza pakiety, tak jakby byl podlaczony ale nie jest :smiley: xD Nie wiem czemu tak jest, niektorzy pisza ze to kwestia portow, albo zmiana IP w ustawieniach LAN routera 1. NIE WIEM CZEMU TO NIE DZIALA. POWINNO dzialac :confused: dlatego mam pytanie co musze zrobic aby to dzialalo?

Dodane 23.04.2010 (Pt) 0:51

http://www.trzepak.pl/viewtopic.php?p=215504#215504

JA proponuję zrobić tak :

W drugim routerze ustaw inną pule adresów IP np na 10.0.0.1

Ustaw go w trybie AP

Obowiązkowo kabel z 1 routera podłącz do switcha (nie do portu WAN)

Powinno śmigać.

Jeśli nie możesz pokombinować i ustawić DNS-y na stałe (takie jak daje w połączeniu 1 router)

W routerze, który ma być AP masz wyłączony NAT?

Pozdrawiam!

zagi_jaquzi , zapoznaj się proszę z regulaminem forum. Popraw tytuł na konkretny, oraz błędy. Na forum używamy polskiej pisowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje.