Router TP-linka TD-W8901G - kto jest zalogowany?

Witam

Posiadam router TD-W8901G od tp-linka i mam pytanie. Czy można sprawdzić, kto jest obecnie podłączony do sieci z poziomu tego routera? Jeśli tak to jak to sprawdzić?

I jeszcze jedno. Czy mogę na nim rozdzielić transfer na każdego użytkownika osobno?

pzdr.

nie

Nadaj priorytety w QoS. Nie do końca działa jak powinno, ale do prostych zastosowań wystarczy.

Bzdura. Router nie posiada funkcji dynamicznego podziału łącza a nadanie priorytetów nie umożliwia rozdzielenia transferu dla każdego użytkownika osobno.

A czy mogę w jakiś sposób odłączyć danego użytkowniczka od internetu? Co w ogóle mogę zrobić jeśli chodzi o taki kontrolowany dostęp?

np. szyfrowanie w przypadku dostępu radiowego - np. instrukcja str. 29 i 30

http://www.tp-link.com/english/soft/2009828172559.pdf

Po kablu i po radiu autoryzacja w oparciu o adres MAC karty sieciowej komputera klienta - znajdziesz również w instrukcji użytkownika.

No ja mam poustawiane te zabezpieczenia. A co dostępu po macu adresu karty to nie ustawiam tego.

A co z tym wywaleniem kogoś z netu? Da rade takie coś zrobić na “żywca”?

Dopisujesz MAC jego sieciówki do block listy na routerze i nie ma netu.

To żeby to zrobić, to muszę wejść na routerze do Interface Setup–> Wireless, opcja “Wireless MAC Address Filter” wpisac ten mac. Następnie z listy wybrać “Deny Association” i zaznaczam “Activated” ?

Nie konfigurowałem tego sam nigdy - nie używam sprzętów Tp-Linka ale z instrukcji wychodzi, że tak to może wyglądać, potem wykonaj test i sprawdź poprawność działania stworzonej reguły.

Ok, wypróbuje to. A jak jest z blokowaniem portów? Domyślam się, ze to się ustawia w Access Menagement / Filter? Ale jakie powinienem dać tam ustawienia?

Po co chcesz blokować porty ? Jak go wytniesz po adresie MAC to i tak się nie połączy z siecią za pośrednictwem routera.

Tak wiem, ale chce tez po blokować porty torrentow i tych innych badziewi… Niektórzy myślą ze są sami w sieci i jada z tym na okrągło.

TD-W8901G to nie jest sprzęt przeznaczony do takiego zarządzania siecią i nie zablokujesz torrentów. Wystarczy, że ktoś je puści na niestandardowych portach i nawet jeśli zablokujesz zakres portów używany przez danego klienta p2p to i tak klient będzie ściągał - BitComet omija NAT a HTTPTunnel umożliwia zabawę z portami i udrożnienie blokowanego łącza.

Te sprawy załatwia się w inny sposób ale to już inna bajka, inny sprzęt i inny software do takiej zabawy.