Router TPLink WD-8901G przekierowanie portów z wielu na jede

Mam sieć składającą się z trzech komputerów. Wcześniej korzystając z routera Planet nie było problemów z przekierowaniem portów do Pulpitu Zdalnego. Po prostu ustawiłem dla:

  1. Komputer jeden port 6001 przekierowany na 3389

  2. Komputer dwa port 6002 przekierowany na 3389

  3. Komputer trzy port 6003 przekierowany na 3389

Chodziło ok i nie było problemów.

Jednak wraz ze zmianą dostawcy (wcześniej sieć osiedlowa) na Netię należało zmienić i router. Padło na TP Linka TD-W8901G. Konfiguracja prosta i szybka… jednak przy przekierowaniu portów okazało się, że nie mogę zrobić tego dla trzech komputerów ale tylko dla jednego…

Kiedy wchodzę w Advanced Setup -> Nat -> Virtual Server mogę określić adres IP docelowy i zakresy portów.

http://img168.imageshack.us/img168/7305/tplink.jpg

Gdy chcę dodać kolejne IP z tymi samymi portami pojawia się informacja o dublowaniu portów (jak najbardziej rozsądne).

Czy ten model router nie umożliwia przekierowania portów z zewnątrz na ten sam port wewnętrzny na kilku komputerach (np. x.x.x.x:6001 na 192.168.0.40:3389, x.x.x.x:6002 na 192.168.0.50:3389, itd.)?

Jeżeli jest taka możliwość… to jak?

A na pewno zmieniałeś Rule na 2 ? port na inny i adres IP wewnętrzny ?

Tak dokładnie to zrobiłem. Przy ustawieniu Rule 2 i wprowadzeniu Start Port 3389 i End Port 3389 oraz IP np. 192.168.0.40 pojawia się komunikat o duplikacji portów.

Dlatego zastanawia mnie czy na tym routerze jest możliwość przekierowania na te same porty przy różnych IP wewnętrznych.

No to albo komputer a ma ten port albo b. Poszukaj na google czy da się zmienić port działania usługi albo w routerze coś takiego jak port Triggered. Wtedy router jakby skanuje porty komputerów i jeżeli komputer ma otwarty port, który router ma wpisany w nasłuchiwanie to przekierowuje ten port na ten IP kompa na którym port jest otwarty(zagmatwanie opisałem), nie wiem jak to będzie się zachowywać przy kilku kompach jednocześnie włączonych. Wtedy pewnie przekierowanie dostanie komputer, który będzie włączony pierwszy.

Więc najlepiej by było jakbyś znalazł sposób na zmienienie działania RDP(pulpit zdalny) albo zmień korzystanie na inny program. Może VNC ? bo NX nie ma serwera pod Windowsy.

Ale jaki jest sens zmieniać coś takiego na komputerach klienckich lub zmieniać program na inny? Po prostu jeżeli ten router nie umożliwia takiej usługi to go zmienię na inny. Po prostu szukam i chciałem dowiedzieć się czy ten router umożliwia taką funkcjonalność. Jeżeli nie to robię z nim papa (oddaje do sklepu) i szukam czegoś bardziej normalnego ;-).

Mój wcześniejszy sprzęt bez problemu radził sobie z taką usługą i nie kosztował majątku. Po prostu lubię wygodę ;-).

Dziękuję za zainteresowanie tematem i za pomoc.