Router upc aktywne 2.4GHz i 5GHz jednoczesnie?

Mam router Ubee z upc.

Próbuje ustawić sieć 5GHz jednak wówczas wyłączona się robi siec 2.4.
Czy jest taka możliwość aby router udostępniał jednocześnie dwa pasma wifi ??

Z tego co mi sie zdaje jest to router dwuzakresowy a nie dwupasmowy
Tylko dekoder Horizon (wbudowany router wifi) był dwupasmowy

Horizon jak najbardziej jest dwuzakresowy i rozglasza na 2 i 5GHz. Wiem, bo miałem 2 takie.

Nie znam tego urządzenia, nie masz tam jakiejś opcji wymuszajacej pracy tylko w czestotliwosci 5GHz.

Miałem Ubee, nie ma Dual Band musisz decydować. Dopiero Connectbox go ma. Nie narzekam na niego. Po Wi-Fi max łącza na laptopie - 250 Mbit. Ubee ma ten plus, że może działać w trybie mostu. Możesz dokupić sobie router dwupasmowy i sobie podłączyć do Ubee.

Musiałem Ubee wymienić, bo wpadł w bootloop.

1 polubienie

Hej,

Dokładnie, też to przerabiałem.

Każdy może działać w trybie mostu - ważne, by usługa IPv6 nie była w UPC włączona. Wtedy routery operatora tracą możliwość przełączenia w tryb bridge. Widocznie wychodzą z założenia, że klienci nie posiadają sprzętu obsługującego bez problemu nową wersję protokołu TCP/IP.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dobra to generalnie trzeba wybrać. Do jednego pomieszczenia to chyba bezapelacyjnie jedynie 5ghz ? Czy jednak można dywagować nad tym ?

I tak swoja drogą. Dałoby się stworzyć jakąś regułe, no nie wiem skrypt,/makro które by zwyczajnie samo przełączało oba tryby działania wifi ?

Np od godziniy 00:00 do 12:00 = 2,4 a od 12:00 do 24"00 Tryb 5ghz ??

Niestety tak.

Nie. Jeśli to jest jedno pomieszczenie, nawet bardzo rozległe, to sieć 5GHz sprawdzi się lepiej. Jeśli zaś chodzi o pomieszczenia za ścianami - szczególnie grubymi - to zdecydowanie 2,4GHz. Sieć 5GHz ma wiele mocniejsze tłumienie przy grubych ścianach - sam za 3 grubymi ścianami żelbetonowymi w ogóle nie widzę sieci 5GHz, podczas gdy 2,4GHz mam na poziomie “średnim”.

Chyba tylko czymś takim da się posiłkować, bo o ile dobrze pamiętam, nie da się tego bezpośrednio ustawić w harmonogramie na urządzeniu Ubee. Ale jak szczegółowo, to nie jestem Ci w stanie powiedzieć.

1 polubienie

Kurzę dobrze by było gdy można to tak ustawić . Jakieś pomysły ?

Hej,

Pytanie, czy laptop obsługuje Telenet? Bo widzę, że informacje znalezione w sieci są sprzeczne…

Pozdrawiam,
Dimatheus