Router USB działa na windowsie 10, a na kubuntu 20.04 nie działa

Mam taki problem mam kubuntu 20.04 i od samego początku nie łączy się z siecią przez USB jest komunikat, że trwa ustalanie adresu sieciowego i tak nawet może być kilka minut, a spróbowałem tego samego telefonu na windowsie 10 na innym laptopie i działa dobrze.
Dodam jeszcze, że pod kubuntu nie łączy się tylko z tym telefonem jest to telefon Samsung galaxy A12, a stary telefon był samsung galaxy j4 plus

I teraz pod starym się łączył dobrze pod nowym tylko na windowsie.

Jaki kernel w tym Kubuntu masz?

5.8.0-50-generic

Staroć, tu może być problem. Wersja kernela wskazuje, że masz normalnie aktywowane HWE w systemie, ale masz niezaktualizowany system. To wersja Kubuntu 20.04.3?

Co to za router na USB?

Masz pod koniec „Router USB”: marki Samsung, model Galaxy A12.

Zrzuty spod Android 11:

Router mniej konfigurowalny od tego po „wi-fi”.

Wersja kubuntu to kubuntu 20.04.2

A kernela sobie nie aktualizuje bo w 70 % przypadków na debianie i na kubuntu 18.04 kończyło się to na jakiś błędach.

A router wi-fi działa dobrze ale to akurat nie ma nic do telefonu i do komputera.

Nie wiem co to router USB ?

Nas się pytasz czy nie wiesz? To ty wiesz najlepiej czy wiesz czy nie. :slight_smile:
Wszędzie analfabeci…

Opcja ta opowiada za tethering. Zamieniasz telefon w Access Point.


A co do problemu. Nie znam się, ale może to nie kwestia brakujących sterowników (modułów kernela) tylko braku pid/vid dla modeswitch. Nie wiem czy to ma jakikolwiek związek z routerami na USB, ale z modemami na USB tak.

Zaktualizuj jądro to się dowiesz. Jak coś nie będzie działać to przecież w dalszym ciągu masz stare i możesz bootować ze starym.

1 polubienie

To nie analfabeci tylko pozwalanie na nazywanie co chcemy, jak chcemy Bylo wielokrotnie tak jak jednostki predkosci internetu pozwala sie nazywac tu jak sie komu podoba, wielokrotnie za to bylem flagowany i banowany, tak samo i to Nie ma routerów na USB i jezeli kogos nazywasz analfabetami pojdz do lazienki i najpierw spojrz w lusterko Obrazanie ludzi jest niezgodne z Regulaminem Forum.

1 polubienie

Używaj kropek, bo zaraz ja będę niezgodny z regulaminem.

Przyjrzyj się przez lupę :stuck_out_tongue: