Router USB i modem 3g, zrywa połączenie

Cześć!

Od stycznia mój Internet funkcjonuje w ten sposób:

modem Huawei E173 podłączony do routera TP LINK MR3220 -> połączenie wifi z laptopem

do tej pory nie było większych problemów, czasem zdarzyło się, że rozłączyło… ale po kilku chwilach z powrotem rozpoznawał modem i wracało

połączenie…

dziś od samego rana mam problem: Router rozpozna na chwilę modem, Internet działa przez minutę, po czym rozłącza i już nie rozpoznaje modemu…

Po wyłączeniu z prądu i włączeniu znowu jest ten sam schemat… czy to router się psuje? zasięg 3G jest, gdy podłączam modem bezpośrednio do

laptopa, Internet działa bezproblemowo,

Zaktualizowałem sterowniki w routerze, ale problem dalej występuje…

Dlaczego router ma problem z rozpoznaniem modemu 3g, skoro do tej pory działało ok? Co zrobić, by porozumiewał się z modemem?

w oknie routera znalazłem opcję: Upload 3G USB Modem Configuration File, ale jaki plik miałbym tam wgrać?

dzięki za wszelką pomoc

Mam podobny problem, ale u mnie jest to modem huawei e169 i nie zrywa tak często. Gdzieś widziałem posty o tym, żeby wymienić zasilacz do routera, bo podobno te oryginalne nie są jakieś super, ale nie wiem czy to prawda. Tak czy inaczej ja też dołączam się do tematu i liczę na odpowiedzi.

edit

Chodziło jednak o zakup aktywnego huba USB, co ponoć skutkuje poprawą.