Router - ustawienia priorytetów pobierania

Proszę o pomoc ponieważ sama zupełnie nie mam o tym pojęcia.

Potrzebuję ustawić priorytety na routerze, tak aby dwa laptopy były uprzywilejowane a dwa kolejne w kolejce (dzieci pobierają filmy itp. i blokują dostęp. Chcę by miały dostęp ale i dla nas by czasem coś było…)

Dołączam zrzuty ekranu ustawień modemu, które wydały mi się ważne by uzyskać pomoc. Jeśli potrzeba czegoś jeszcze to proszę o wskazówki.

Proszę mnie chociaż naprowadzić co poczytać, gdzie się nauczyć jak to zrobić. Będę bardzo wdzięczna.

001.thumb.png.c37aef1fb13ecdce4919b1fc94002.thumb.png.2ea86049d23ef6552c83e811ac003.thumb.png.aad7e7ce5d803f3277d2882ccc

 

Domyślam się, że moja prośba jest trochę zbyt wielka… więc próbuję coś sama, ale czy to ma sens nie wiem.

Odnosząc się do poprzednio wklejonego okienka nr 3 z kolejką i klasyfikacją ruchu sieciowego dodałam 4 wpisy do kolejki ale w niektórych okienkach nie wiem co wpisać.

Nazwę klasy ruchu nadałam wszystkim taką samą. Kolejność reguły ustawiłam i status na WŁĄCZ.

Dalej nie wiem który wpis trzeba zaznaczyć aby dotyczył ruchu wifi. “Interfejs klas” Załączam okienko nr 1 niżej.

Dalej nie wiem czy trzeba coś zaznaczać w kolejnych okienkach: “Docelowy adres IP”, “Sprawdzenie DSCP”, “Protokół : TCP, UDP; ICMP, IGMP”

Dodałam kolejkę klasyfikacji i na koniec okienko, w którym nic nie wpisałam “Oznacz DSCP”

Mam kłopot z dodaniem kolejnych zdjęć. Pojawiają się błędy przy przesyłaniu. Proszę o sugestie.

 

004~1.jpg

.