Router w nocy

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, czy zostawianie routera na noc, jest “zdrowe” dla niego.

Ponieważ dzisiaj zakupiłem routerek, i wszystko działa jak należy. I myślę, czy zostawiać go włączonego na noc, czy odłączać zasilanie.

Router leży obok mnie także nie ma z tym problemu, ale chciałbym wiedzieć czy takie wyłączanie też może mu zaszkodzić?

Nie wiem czy dla routera lepiej jak pracuje non stop, czy wyłącza się go kiedy z niego nie korzystamy.

W końcu zawszę to jakaś oszczędność energii :slight_smile: Tyle co nic, ale przez cały miesiąc/rok może się tego nazbierać :slight_smile:

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Patricko ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja tam mam włączony, oszczędnośćenergi.

Dajmy jakby 12h był wyłączony codziennie to jakieś 1.5zł na miesiąc.

Dla mnie to byłby raczej problem, bo mam drugi komputer i tam różnie przychodzą, raz z rana, raz siedzą do późna, pozatym raczej to upierdliwe wyłączanie.

A co do tego czy mu może coś zaszkodzić, ja wiem po 2000x może i tak ale nie powinno.

Ja bym zostawił non-stop.

Ja jak kupilem router w styczniu tak do tej pory mi chodzi nonstop (z kilkoma przerwami w dostawie pradu)