Router Wi-Fi Netia 1Mb/s na łączu TP - jaki wybrać?

Witam. Mam zamiar zakupić router Wi-Fi, usługodawca to Netia internet 1Mb/s + telefon oczywiście na łączu TP :-o . Posiadam modem Zyxel P-2602R-D1A, którym obdarowała mnie właśnie Netia. Jak wiadomo, aby działał telefon jak i internet musi to być wszystko podłączone właśnie do tego modemu.

Jaki router Wi-Fi zakupić, żeby nie spowolniło mi prędkości internetu jak i downloading’u =) i poprawnie działał telefon :).

Modem jaki jest ostatnio na topie to: ROUTER BEZPRZEWODOWY ADSL TP-LINK TD-W8901G box . Czytałem, że standard G daje możliwość nawet szybszej prędkości pobierania niż daje usługodawca [w moim przypadku Netia], czy to jest prawdą ? :slight_smile: Ale głównie chodzi mi o jakość Wi-Fi. Proszę o podpowiedzi, odpowiedzi … :slight_smile:

Do tego modemu można podpiąć router z wejściem ethernet. Np. taki http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/296572,

taki http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/745599 lub taki http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/762832

Nigdy nie osiągniesz większej prędkości niż oferuje usługodawca.

Niby na jakiej zasadzie miałby ten internet przyśpieszyć…?

nie wiem, sam się zdziwiłem jak czytałem gdzieś na forum coś takiego , heheh :slight_smile: Dlatego spytałem :slight_smile:

Standard “g” czyli 802.11g pozwala na transfer danych z prędkością do 54 Mb/s, a więc z prędkością dużo większą niż oferuje twój dostawca internetu i tylko o to chodzi. Tak jak napisał poprzednik, cudów nie ma, powiem więcej Netia czy TP w przypadku umowy na 1Mb/s oferuje ci prędkość nie 1Mb/s a prędkość do 1Mb/s, bo ta prędkość obowiązuje na odcinku od gniazdka do pierwszego routera brzegowego.

Trochę więcej chęci do korzystania z wyszukiwarki, masz od tego osobny temat: http://forum.dobreprogramy.pl/wybor-routera-adsl-neostrada-netia-orange-freedom-itp-t420293.html