Router Wi-Fi

Witam

Jaki router Wi-Fi mozecie polecić ? Zależy mi najbardziej zeby pracował stabilnie bez zwisów .Cena 200-300 Pln .

z modemem adsl czy bez?

ten router ma być konkretny? ma mieć modem adsl?

Linksys WRT54GR - router do kablówki.

Bardzo dobry, łatwy w konfiguracji, i ładny :slight_smile:

cena ok 220 zł

Przepraszam nie dodałem.

Router + modem ADSL .

jeśli z modemem adsl to Linksys WAG200G-EU

Dokładnie. Bierz Linksys WAG200G-EU lepszego nie znajdziesz. Od lutego już kupisz poniżej 200 zł.

Dzięki serdeczne za pomoc w wyborze

Pozdrawiam

czy ww router dziala niezależnie od komputera tzn. chcialbym polaczyc dzieki routerowi komputera PC (normalnego) i Laptopa. Czy jak laptop bedzie wylaczony to internet w komputerze PC bedzie działał i odwrotnie ?

1.Każde urządzenie podłaczone do routera (niewazne przewodowo czy bezprzewodowo) działa niezaleznie od siebie

2.Są bardzo proste metody zabezpieczeń żeby nikt się do Ciebie nie podpiął

np ?

Minimum to szyfrowanie WEP – dla profi łatwe do złamania ale zwykły sąsiad w bloku już nie dołaczy do Twojej bezprzewodowej sieci

pogoogluj z hasłem “bezpieczenstwo Wi-Fi”

Popieram obu przedmówców - Linksys WAG200G-EU - to najlepszy wybór w tym przypadku. :slight_smile:

Polecam szyfrowanie WPA z kluczem AES , ale starsze karty WiFi tego nie obsługują, więc tylko wtedy, od biedy :? można ustawiać szyfrowanie WEP, ale czy warto ryzykować, gdy adaptery WiFi-54G na USB są już takie tanie ? #-o

poza tym możesz ustawić filtrację po adresach MAC kart sieciowych. Wtedy do routera będą mogły się podłączyć tylko komputery z kartami sieciowymi MAC, które ty przypiszesz do routera.

Można jeszcze dodać :wink: parę innych ustawień zabezpieczeń, w tym tak proste, a skuteczne :idea: jak np. przycięcie zakresu adresacji DHCP i WLAN, bo naprawdę komu jest potrzebna w domu tak duża podsieć z domyślnej maski ?

BTW - kompleksowe ustawianie zabezpieczeń sieci bezprzewodowej jest dużym tematem, więc chyba nie tutaj będziemy go rozwijać… EOT 8)