Router wi-fi

(Bozena Ireneusz) #1

Witam. Mam obecnie internet kablowy UPC, mogę go używać na jednym kompie. Chciałbym tego neta zamienić na bezprzewodowy, abym mógł odbierać na 2 kompach i xboxie. I teraz pytanie: czy jeśli po prostu kupię router wi-fi i podłącze go do modemu UPC to normalnie będzie odbierać net na wszystkich tych urządzeniach czy np. tylko na jednym? Innymi słowy czy w obecnej sytuacji mogę coś zrobić aby mieć neta na wszystkich 3 urządzeniach??

(Godlike) #2

Bedzie odbierać na wszystkim, do xboxa oczywiście będziesz musiał dokupić adaptor wi-fi jeśli net ma nie iść do niego po kablu od routera.

(Bozena Ireneusz) #3

Czyli jeśli router będzie miał 4 wyjścia LAN to normalnie mogę do niego podpiąć 3 kabelki do kompów i xboxa i bez problemu będzie działać??

(MarS) #4

Owszem. Jak podłączysz XBOX-a do routera kablem tradycyjnym LAN to nie będzie żadnego problemu z podłączeniem konsoli do Internetu

(Bozena Ireneusz) #5

A jeśli załóżmy 2 kompy i xbox będą włączone w tym samym czasie (zakładając że wszystkie są podpięte kablem) to jak się podzieli szybkość transferu? Jest co do tego jakaś zasada, że np. podzieli się prędkość równo na 3?

(Godlike) #6

Nie, chyba ze kupisz router który będzie pozwalał na stałe skonfigurować jakoś podział prędkości miedzy podpięte urządzenia.

(Bozena Ireneusz) #7

Ale internet będzie mogl dzialac jednocześnie na 3 źródła? Tylko że jego prędkość będzie "niepewna" ?

(Godlike) #8

Tak będzie mogło działać jednocześnie na wszystkim co podłączysz. Prędkość tez będzie ok ale np jak na jednym kompie włączysz jakiś program P2P i nie ustawisz mu rozsądnie jakiś limitów to u innych podłączonych może być kiepsko, a jeśli i na innym kompie tez ktoś zrobi to samo to wtedy można już być właściwie pewnym ze wszystko się zatka. Wszystko po prostu trzeba zrobić z głową i pamiętać ze będziesz miał jeszcze innych którzy tez jakoś będą chcieli korzystać z netu.