Router WiFi do 120 zł


(Michal7up) #1

Witam.

Mam internet 3 mb, z kablówki (sieć Toya), modem Motorola SURFboard.

Chce rozdzielić internet na 2 kompy: stacjonarny i laptop (Toshiba A300-1ed, WiFI a,b,g), pc po kablu, a do laptopa bezprzewodowo.

Mieszkanie o powierzchni 50 m, blok z cegły(pełnej). W linii prostej między miejscem gdzie chce ustawić router a laptopem będzie około 20m, i 2 ściany.

Mój budżet na kupno routera to max 120 zł. Zależy mi głównie na bezproblemowym użytkowaniu rotera (aby się nie wieszał i był bezawaryjny), dobrej jakości sygnał, przyzwoita prędkość (czasem chciałbym pobrać przez WIFI jakieś większe pliki).

Wybrałem kilka typów (nie znam się na tym):

Który/które z tych co podałem są godne uwagi ? Co byście mi mogli polecić. Dzięki.


(Marius142) #2

Ja osobiście mogę ci polecić TP-LINK gdyż te dwa modele posiadam.Nie ma z nimi żadnych problemów a do tego dobra siła sygnału.


(Gorgoroth) #3

Zdecydowanie TP-Link TL-WR543G AP.


(Adax22) #4

zgadzam się z przedmówcą TP-Link TL-WR542G http://allegro.pl/item686035532_tp_link ... lan.htmlJeżeli iałbym polecać z oferty TP-Link-a Ten model posiada antenę 5 dbi ODKRĘCANĄ!!

Ja posiadam Pentagram Cerberus P 6381-2 5 lat gwarancji http://allegro.pl/item697332257_router_ ... mocja.html antena 5 dbi odkręcana.

Co może być dla Ciebie ważne oba polecane modele posiadają opcję Klonowania adresu MAC na porcie WAN! !!


(Gorgoroth) #5

Ja zaproponowałem nowszy model - TP-Link TL-WR54 3 G :stuck_out_tongue:


(Adax22) #6

Kolego Gorgoroth może być i tak Ten proponowany przez Ciebie posiada teoretycznie większą czułość toru dzięki zastosowaniu technologii Atheros eXtended Range™ uzyskano bardzo podwyższoną czułość toru radiowego, umożliwiającą uzyskanie znacznie zwiększonego zasięgu transmisji, ale sprawdziłem to kiedyś u kolegi i nie zaobserwowałem znaczącej różnicy między zasięgiem z anteny mojego routera Pentagram, a zasiekiem z jego routera gdy dotyczyło to laptopa różnica była widoczna w przypadku oddalonego komputera stacjonarnego z kartą sieciową TP-Link WN-551G http://allegro.pl/item694781974_tp_link ... x_exr.html , która posiada możliwość pracy w technologii Atheros eXtended Range™. Różnica w zasięgu jest odczuwalna gdy oba urządzenia pracują w tej technologii.


(Kpc21) #7