Router WiFi do Neostrady

Witam.Mam neostrade 1 mb i chcę ją podzielić na dwa komputery (PC i laptop)Szukam routera do max 250 zł :] , żeby było trudniej musi spełniać kilka warunków :

1.Musi mieć wbudowany modem ADSL do neostrady

2.Dość mocną antenę (zasięg do 30 m)

3.Musi być stabilny i mało sie grzać

4.Mile widziany QoS

Czekam na propozycje :]

Za duże wymagania i za mało funduszy. Jak za tyle to polecam PENTAGRAM Cerberus ADSL Lite + mocniejsza antena. Za taką kasę o QoS możesz tylko pomarzyć :slight_smile:

Pentagram Cerberus ADSL WiFi 802.11g Lite

cena 175 zl

w zwiazku z tym ze dlugo sie mocowalem postanowilem napisac poradnik z konfiguracja pod neo: http://www.pentagramwifi.xt.pl/

djkilof mylisz się

ja polecam http://www.allegro.pl/item221894347_neo … _pasm.html

sam go mam i spełnia wszystkie twoje wymagania

keiros D-link w cale nie ma dobrej jakości sprzętu. Testowałem kilka i wyszły beznadziejnie. Może i 213 zł ale… Do tego przesyłka i antena na pewno nie wytrzyma 20 metrów… Czytaj dokładniej co chce założyciel tematu…

ja mojego moze uzywac na polu i w budynku. lapie spokojnie do ok. 40 metrow w budyku i poza wiec moge go polecic

A jak u Ciebie wygląda sprawa z zasięgiem ?

Zasię WiFi ma beznadziejny. Już piętro niżej są 2-3 kreski a na dworzu można zapomnieć o korzystaniu z sieci… Myślę że po wymianie anteny na mocniejsza będzie dużo lepiej.

Cheaudion mieszkasz w bloku czy w domu?

ja tam nie narzekam na zewnatrz sobie biegam z lapkiem i zasieg mi sie nie zgubil jeszcze

mieszkam w domu :]

no to tak jak ja :wink:

router mam na 1 piertrze, net bez straty kreski zasiegu śmiga mi po calym parterze i 2 pietrze. po ogrodzie zasieg spada ze znakomitego na bardzo dobry ale to przeciez i tak nie przeszkadza :stuck_out_tongue:

bsiuda

wielkie dzięki za instrukcje :slight_smile: router działa super :mrgreen: net śmiga aż miło …

… ale mam problem :oops: cóż, jestem laikiem w tych kwestiach

próbowałam podłączyć drugi komputer …ustawienia TCP/IP na automatyczne etc. …podłączyłam kablem skrętkowym bez crossu do routera i co dalej? tam gdzi kupowałam router powiedział gość, że jeśli mam ustawione na auto to powinien się automatycznie ‘odszukać’ ten drugi komputer

ale na logikę: to w nim powinnam też coś poustawiać, tylko co i jak??

zależy mi na tym, aby komputery ‘komunikowały się’, tzn. udostępnianie plików i drukarki, no i oczywiście net na każdym niezależnie…

proszę o podpowiedź jak podłączyć drugi komputer i czy na www pentagrama coś zmienić w ustawieniach w związku z tym?

z góry dziękuję

pozdrawiam :slight_smile:

Ja zdecydowałem się na D-Link DSL-G624T i jestem zadowolony

1 Router nie grzeje się i nie zawiesza ( 3 tygodnie włączony non stop)

2 Programy typu eMule działają bezproblemowo (highId)

3 Zasięf WiFi ( 4 kondygnacje w starym budownictwie: piwnica-1 piętro (router)-2 piętro-strych ,wszędzie doskonały zasięg , w obrębie domu sygnał spada do bardzo dobrego ( jakieś 15-20m od routera)

Polecam wszystkim do rozdzielania neo ! Bardzo łatwa obsługa