Router wifi do netii w domku


(Maryo) #1

witam

właśnie zakładam neta w tele2/netia. zrezygnowałem z ich sagema bo jest tylko przewodowy.

i tu pytanie do doświadczonych użytkowników: jaki wybrac router do obslugi netii bezprzewodowy w domku II-piętrowym?

Router bedzie stał na parterze lub na I piętrze.


(niezDarek) #2

czyli ADSL ??

w takim razie w każdym temacie polecany na ten temat: Linksys WAG200

napisz ile chcesz wydać na router.


(Maryo) #3

niezDarek ciekawa propozycja, pogrzebałem troszke na necie i wygląda opis ciekawie. czy znajdzie się coś podobnie dobrego do 200zl?

czy np ten bedzie równie dobry? http://www.komputronik.pl/Lacznosc_i_komunikacja/TP_Link_router_ADSL_Wi_Fi_54Mb/s_TD_W8910G/pelny,id,36572/ lub ten http://www.komputronik.pl/Lacznosc_i_komunikacja/Pentagram_Cerberus_ADSL_Wireless_Router_P_6331_42/pelny,id,52121/


(niezDarek) #4

mając 200zł najlepiej kupić właśnie linksysa wag200

ewentualnie jego następce czyli WAG54G2 równie dobry router

jeżeli jednak 200zł to za dużo to za 150zł spokojnie można kupić TP-link'a tego co podałeś, nie jest aż taki dobry ale w budżecie 150zł chyba najlepszy, pentagram'a odpuść...


(Kpc21) #5

Ja mam WAG54G2 i go nie polecę. Zajmuje pół biurka, nie można go postawić pionowo i się grzeje. Wcześniej miałem WRT54GC (nie nadaje się do Netii, jego odpowiednikiem z modemem ADSL był właśnie WAG200G) i nie miał tych wad.

maryo , z twoich propozycji brałbym tego TP-Linka. I zanim zamówisz go na Allegro zajrzyj do supermarketu typu MediaMarkt. Ja swojego WAG54G2 kupiłem właśnie tam - taniej niż w sklepie internetowym (i do tego bez kosztów wysyłki).


(Irabuntu) #6

Korzystam ze wspomnianego TP-Linka od dłuższego czasu i jak dotąd zero problemów, net śmiga aż miło. Żadnych spadków transferu czy zrywania połączeń. Co do WiFi wiele zależy od lokalnych warunków, choć w moim przypadku jest OK.