Router wifi do sieci domowej - max 150zł

Witam,
zamierzam wymienić swój stary router wifi TP-Link TL-WR340G, który nie jest już aktualizowany przez producenta i nie zapewnia mi wystarczającego zasięgu.
W nawiązaniu do tematu z Bezpieczny router wifi

Typ łącza: kablówka
Miejsce działania: 2 piętrowy dom o powierzchni ok 200m2
Urządzenia: pc (karta sieciowa tp-link wl-wn781nd), notebook z systemem linux, smartfony na androidzie

Na czym mi zależy ? Komfortowy zasięg na 1 piętrze na 2 już niekoniecznie. Aktualnie najlepszy zasięg mam w pokoju, w którym jest router. Jeśli przejdę do przeciwległego w którym stoi pc to sygnał jest słaby i czasami się gubi odcinając mnie od neta (zauważyłem, że na starej karcie sieciowej nie miałem aż takich problemów, ale po wymianie na aktualną wraz z nowym pc, ten problem się pogłębił,mam jedną, góra 2 kreski).
Kolejna sprawa to częste aktualizacje firmware i dobre opcje zabezpieczające (firewall, wpa2, filtrowanie mac etc)
Nie zależy mi na takich rzeczach jak dzielenie łącza, podłączanie drukarki czy serwera plików. Fajnie gdyby wspomagał alternatywne firmware jak dd-wrt, tomato.

Budżet 100-150zł

a czemu nie wi-fi extender sygnału ??? https://goo.gl/Nq3MnQ

Tasni i dobry jest D-Link DIR-809 (link). Polecam się nad nim zastanowić

Totolink A3002RU latał w tym budżecie, ale widzę, że podrożał.

Ten D-Link DIR-809 jest ciekawy.
Moja karta sieciowa w pc nie wspiera standardu 802.11ac, w lapku pewnie też, to znaczy, że nie będzie w ogóle współgrała z routerem czy po prostu przepustowość będzie max taka jak w standardzie 802.11n ?
Ostatnia aktualizacja firmware dla tego routera to maj 2016, więc trochę słabo w tym aspekcie, brak wsparcia dla alternatywnego firmware. Niestety odpada, produkt zaniedbany przez producenta.

Totolink A3002RU - trochę za drogi, nieznana marka, poza tym rzeczywiście podrożał, bo ktoś w komentarzu pisze, że kupił go za stówę. Ma fajne bajery, choć wątpię abym miał kiedykolwiek szansę z nich korzystać.
Ostatnia aktualizacja firmware 30 listopada tego roku, więc świetny wynik, choć zdziwiło mnie info na stronie producenta, który informuje, że firmware przeznaczone jest tylko dla konsumentów spoza rynku azjatyckiego, w innym wypadku może powodować uszkodzenie urządzenia. Ciekaw co tam ładują.