Router wifi i internet na mac

czy jeżeli w “routerze” zdefiniuje tylko mac adresy kart sieciowych kompów na które router ma “puścić” “internet” to czy to będzie wystarczające zabezpieczenie aby nikt inny nie mógł korzystać z mojego łącza??

Ustaw hasło przy próbie połączenia to powinno wystarczyć. Ja poprostu przypisałem do routera MAC adres z kompa do którego był wcześniej net podpięty ustawiłem hasło i 128 bit

dokładnie ustaw jeszcze hasło najlepiej wpa

hasło i najlepiej 128 bitowe

ustawiłem hasło na WAP oprócz tego wifi udostępnia połączenia tylko na mac adres kart sieciowych , wejscie na router również zabezpieczone hasłem myśle że powinno to wystarczyć. Tyle lat płaciłem za dwie linie a wystarczyło tylko router i teraz na jednej lini bez problemów moge korzystać z 4 urządzeń (2 kompy stacjonarne na kablach, laptop i palmtop na wifi , wszyskie urządzenia w jednym lokalu) To wszysko temu że mój dostawca neta wmawiał mi że konfiguracja i korzystanie z routera jest trudne , również jak kupowałem router to sprzedawca sugerował że konfiguracje routera niech przeprowadzi doświadczony informatyk, poradziłem sobie sam.

tia a nieraz producent daje CD i tam wszystko jest opisane co jak zrobić :slight_smile:

Na pewno nie jest to 100% zabezpieczenie sieci. :slight_smile:

Polska to dziwny kraj w którym nadal są łamane wszelkie normy dopuszczenia towaru do sprzedaży detalicznej czyli instrukacja szybkiego uruchamiania routera na “papierze” w prawie wszystkich językach europejskich i azjatyckich ale nie po polsku to samo na płycie CD co niestety dyskwalifikuje taki towar z obrotu (co na to inspekcja ?? z własnego doswidczenia wiem że takie drobne niedociągniecia sa załatwiane w “4 oczy” “z ręki do kapsy”)

Nie ma 100 procentowych zabezpieczeń a jak napisałem załączyłem również wep-a co zapewne również zmniejszy ryzyko “włamu”

Tak mi się napisało , oczywiście nie ma 100% pewności. :mrgreen: