Router WiFi - jaki z dobrym zasięgiem?

Witam, potrzebuje dobrego, niezawodnego routera WiFi o bardzo dobrym, stabilnym zasięgu na przestrzeni 30-50 metrów na otwartej przestrzeni… czy możecie mi coś polecić? Z góry dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

Napisz wcześniej do jakiego typu łącza go potrzebujesz - kto jest Twoim dostawcą.

Tzn. router ma być podłączony do komputera/serwera, czyli do komputera do którego będzie podpięta Neostrada za pomocą tego ich shitowego modemu w cenie 19zł. Na serwerze będzie oprogramowanie do zarządzania siecią i udostępnione łącze za pomocą jakiegoś dobrego routera (którego szukam) na inne komputery…

Osobiście zastanawiam się nad:

Asus WL-520GC Wireless lub DLink DWL-G700AP Access Point 54Mb/s

A czy nie lepiej by było aby zakpić router z aneksem A i następnie wyłączyć ma routerze przydzielanie DHCP i skonfigurować to na serwerze z jakimś uwierzytelnianiem.

Nom można ale osobiście nigdy tego nie robiłem więc nie wiem czy sobie z tym poradzę, a tamten mój sposób też nie jest zły… można ustawić przecież WPA, ograniczyć dostęp do puli adresów MAC…

O.o ^^ D-linka ■■■■ pewnie bez odkręcanej anteny za 180zł z przesyłką to prawie 200zł :frowning:

Jak już to odemnie Tp-Link 543G z anteną 7dbi bodajże, odkrecana więc w razie czego taką ładną 12dbi patyka(40cm) wstawić i to sieje już troche :slight_smile:

Albo zrób jak kolega @Topyciu napisał, w wbudowanym modemem ADSL.

Przemek07 , nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Router załatwi Ci sprawę szyfrowania przepływu danych po Wifi i też adresy MAC ale samo przydzielanie IP z DHCP będzie pochodziło z Twojego serwera.

Acha, no dobrze ale teraz takie pytanko. Czy do tego będzie potrzebna jakaś dodatkowa aplikacja dzięki której na sztywno danemu komputerowi będę w stanie przydzielić IP itd…? Windows XP chyba nie ma serwera DHCP a może na Linux’ie postawić to?

na neostradzie nie przydzielisz sztywno ip, bo sama nestrada ma już zmienne ip, no chyba że skorzystasz z no-ip.

To podłączanie przez modem > komputer i dopiero router to trochę moim zdaniem bezsensu, lepiej tak jak koledzy wcześniej radzili wybrać router z ADSL i do niego podłączyć komputery. Sama konfiguracja routera jest bardzo prosta, cała instrukcje masz zazwyczaj dołączoną wraz z routerem; no i w razie czego możesz zerknąć w internecie albo ew. zadzwonić do neo mając nadzieję że 30min ze słuchawka przy uchu szybko Ci minie w oczekiwaniu na kompleksową pomoc ;p

Z routerów ADSL polecam:

http://proline.pl/sklep.php?prodid=LINKSYS+WAG200G+E1

http://www.allegro.pl/item420571988_bra … _9106.html

Bez ADSL:

http://proline.pl/sklep.php?prodid=LINKSYS+WRT54GL-EU

Potrzebuję serwera ponieważ jest mi potrzebny zasób wolnego miejsca dostępnego dla wszystkich użytkowników, oraz mam zamiar postawić serwis www dzięki któremu wszystko będzie można załatwić wewnątrz sieci… Ciekawy jest Linksys WAG200G-EU ADSL Gateway Wless-G - chyba padnie moim wyborem…

Jeżeli dobrze zrozumiałem, wybierasz opcję:

neostrada -> modem -> komputer (w tym wypadku też serwer) -> router -> pozostałe komputery

to potrzebujesz router BEZ ADSL, a ten który podałeś jest z ADSL

http://proline.pl/sklep.php?prodid=LINKSYS+WRT54GL-EU

jest naprawde super, sam go używam, polecam.

Dokładnie tak, dzięki Ci bardzo za poradę :wink: a takie pytanie całkowicie na marginesie już, router z ADSL’em nie będzie działał w takiej konfiguracji, czy jak to wygląda?

Router z ADSL ma wejście WAN pod kabel telefoniczny, a zwykły pod tzw. skrętkę czyli kabel UTP kat.5.e

Okej dzięki, teraz będę wiedział na przyszłość :stuck_out_tongue:

Jeżeli chodzi o Linksys WRT54GL-EU

warto poczytać komentarze:

http://proline.pl/?id=gossip&fn=view&p= … WRT54GL-EU

http://tinyurl.com/lef4mh