Router WiFi+modem ADSL

Witam szukam Routera WiFi. Oto lista rzeczy które powinien posiadać:

  • wbudowany modem ADSL (Annex A) czyli pod RJ-11

  • 4 Porty do LANu, firewall

  • powinien mieć zasięg na tyle duży by bez znaczącej straty docierać do punktu oddalonego 25m (+kilka grubych ścian)

  • łatwa konfiguracja oraz niezawodność

  • niska cena (tak do 170zl) i dobra jakość

Mam obecnie zwykły router ADSL z którego do neta łączą się 2 komputery. Chcę kupić nowy tak by dodatkowo do neta podłączyć się przez laptopa/smartfona za pomocą WiFi.

Mile widziane opinie o proponowanych produktach.

EDIT: Zastanawiam się nad tym lub tym, ale może ktoś ma inny pomysł ??

TPLINK TD-W8960N jedyny słuszny wybór w tej cenie.

http://www.allegro.pl/item1029911186_be … wy_pn.html

Ten będzie znacznie lepszy i dużo tańszy! !!

A dzięki technologi mimo będziesz mieć lepszy zasięg :slight_smile:

Polecam

Grzesiek13, ładny sprzęt wyczaiłeś. Jeżeli chodzi o producenta TPLINK, to mam mieszane uczucia ( np. brak logowania na router przez telnet/ssh ), ale ten sprzęcik ma niesamowity stosunek wypakowania technologią / ceny.

@ RevenQ

“powinien mieć zasięg na tyle duży by bez znaczącej straty docierać do punktu oddalonego 25m (+kilka grubych ścian)” - w takim razie interesują cię tylko maszynki z WiFi w standardzie n (sprawdź, czy Twój laptop/smartfon może pracować w tym standardzie (w razie, gdyby nie pracowały to spoko, ten TPLINK ma wsteczną kompatybilność ze standardem b/g)). Belkin, który podał Adus02 nie obsługuje standardu n, więc radziłbym sobie go darować.

Dodatkowo polecam rozglądać się za routerem z funkcją DynamicDNS (DDNS), dzięki której będziesz się mógł łączyć, np. na serwer ftp postawiony na swoim domowym komputerze, przez Internet, przy zmiennym IP neostrady.

Pozdrawiam

Kup sobie TP-linka.

Możesz mieć mieszane uczucia bo tanie i dobre w przyrodzie nie występuje.

Tp-linki naprawdę są niezłe jakna cenę, za którą można je kupić.

Wpisz w allegro TP-link ADSL i znajdziesz coś dla siebie.

Dużo ludzi bardzo pozytywnie wypowiada się o tym sprzęcie.

Ja sam 2 takie urządzenia zamontowałek u klienta i jest bardzo zadowolony.

A może by tak zmienić antenę w celu zwiększenia zasięgu ?? Oryginalna ma 3dBi.

Dobre rozwiązanie ?? Na allegro pełno anten 12dBi lecz nie wiem czy są warte swojej ceny…

Antenę zawsze możesz zmienić - tylko trzeba w specyfikacji poczytac czy będzie pasowała.

Weź sobie tego tp linka co podałem, dwie anteny to duża różnica w trudnych warunkach a po zmianie na mocniejsze po prostu miód. Połączenia na tym modelu mam stabilne jak skała a odległość dość duża.

W podobnej cenie co TPLINK TD-W8960N można dostać Netgeara DGN2000, możliwości oba mają zbliżone, ale sam nie polecam tp-linka (złe doświadczenie ze sprzętem tej firmy). Przemyślałbym taką decyzję 2 razy, bo później szkoda wkurzać się i wysyłać sprzęt na gwar.

Podobna cena? 70zł różnicy i to nazywa się podobna cena? Ja mam już trzeci router tej firmy i nie narzekam bo jeszcze ani razu nie padł czy wiechę chwycił a obecnie dzieli łącze na 3 kompy :slight_smile:

imo netgear ~ linksys > tplink,

bierz dgn1000/dgn2000.

najlepiej porownaj parametry, pojdz do sklepu, zobacz i sam zdecyduj :slight_smile:

Do sklepu idzie się kupować sprzęt, a nie decydować :). Netgear i Linksys stoją na podobnym poziomie, chociaż kiedyś kultowe routery linksysa kładły wszystkie inne, a teraz pałeczkę ma Netgear.

Dobra różnica w cenie jest może i 70zł (zależy jeszcze gdzie kupujesz :))

hmm… ktorys serwis przeprowadzil ostatnio testy sprzetu, bodajze pcworld (choc moge sie mylic) tansze netgeary niszczyly konkurencje w swojej klasie, tplinkow niestety jakos nie pamietam :slight_smile:

Osobiście polecam Linksys-a lub Pentagrama.

Używałem ich na ADSL, 0 problemów teraz siedzę na Linksysie w kablówce, dzielę łącze na 3 kompy w mieszkaniu w starym budownictwie (grube ściany) śmiga aż miło sygnał doskonały polecam !!

super opinia, ale to nie firma , a model i to co ma w srodku odpowiada za jego dzialanie. pentagramy nie sa dobre, raczej przecietne, linksys to rowny konkurent dla netgear czy d-link. w testach z najnowszych modeli w rownej klasie czesciej zwyciesko wychodzi netgear, linksysy z tego co pamietam sa drozsze , a nie oferuja wcale wiecej :slight_smile: wiec w ich przypadku cena/jakosc/funkcjonalnosc wypada slabo

Teraz doczytałem “kilka grubych ścian”

To może być niemożliwe.

Jesli ściany są zbrojone to router za 170 jak i droższy może sobie z tym nie poradzić(choć niekoniecznie).

Pożycz sobie kolego od kogoś dobry router i przetestuj.

Jeśli nie będzie zasiegu w odleglości 25m za kilkoma ścianami to ratują cię ekspandery lub repeatery wifi.

Jeśli będzie kup własnie taki jak pożyczyłeś :slight_smile:

Pozdrawiam

Jak polecasz to podaj model, a nie tylko firmę. Praktycznie wśród znanych producentów masz modele bardziej udane i mniej…W temacie nie napisałem dlaczego warto wziąć Netgeara DGN2000, co już poprawiam, żeby nie było że polecam cokolwiek. Tu link do niezależnego oprogramowania tworzonego przez grupę dgteam:

http://dgteam.ilbello.com/

Co on daje jest wypisane na powyższej stronie i nie ma co szukać podobnych opcji w routerach za 200-300zł.

Z całą odpowiedzialnością polecam, sam używałem:

  • Cerberus ADSL2 Wi-Fi Plus P 6331-6

Mieszkam w starym budownictwie (grube ściany ceglane) dzielące mieszkanie w żaden sposób nie utrudniły działania tego routera.

Z całą odpowiedzialnością polecam, sam używałem:

  • Cerberus ADSL2 Wi-Fi Plus P 6331-6

Mieszkam w starym budownictwie (grube ściany ceglane) dzielące mieszkanie w żaden sposób nie utrudniły działania tego routera.