Router wifi pytanie

Witam, proszę o pomoc bo jestem zielony w tym temacie…

Otóż:

  1. Mam internet (chyba DSL) z TP, dzielony jest na kilku użytkowników - u mnie do domu tylko jeden kabel przychodzi i mam internet (stale IP)

  2. Chce podzielić ten sygnał na 2 komputery bez kabla

  3. Znalazlem router bezprzedowowy (tanio) AP Wi-Fi TP-LINK TL-WR340G. NIe zalezy mi na jakies super jakości, drugi komputer 2 pokoje dalej - wystarczy taki router?

Czy w tym komputerze który ma odbierec internet wifi musze kupować jeszcze karte sieciową wifi czy przy zakupie routera jest w zestawie ze tak powiem odbiornik i nadajnik?

Gdzieś wyczytałem ze trzeba jeszcze skopiowac MAC z karty…jak to mam znaleźć? o co to chodzi?

Rozumiem ze wygląda to tak, że podłącza się kabel do routera, z niego kablem sygnal do komputera nr 1 a radiowo do komp 2?

proszę o wytłumaczenie:) z góry dziękuję

Pogadaj z panem co Ci ten kabelek udostępnia.

Wtedy nie będziesz musiał nic klonować :slight_smile:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Masz DSL czy ADSL?TP to jest ADSL.

Polega to na tym że możesz mieć router jako modem, wtedy do routera podłączasz kabel z internetu i podłączasz router-komputer poprzez kabel LAN.Jeśli w drugim komputerze masz Wi-Fi to możesz bezprzewodowo się połączyć z routerem i korzystać z internetu.Jeśli nie masz Wi-Fi w drugim komputerze możesz sobie dokupić taki moduł(czy jak to się zwało), albo połączyć się do routera poprzez kabel LAN.

Tak mam przynajmniej u mnie neostradę podłączoną.