Router wifi pytanie

(system) #1

Witam, proszę o pomoc bo jestem zielony w tym temacie...

Otóż:

1. Mam internet (chyba DSL) z TP, dzielony jest na kilku użytkowników - u mnie do domu tylko jeden kabel przychodzi i mam internet (stale IP)

2. Chce podzielić ten sygnał na 2 komputery bez kabla

3. Znalazlem router bezprzedowowy (tanio) AP Wi-Fi TP-LINK TL-WR340G. NIe zalezy mi na jakies super jakości, drugi komputer 2 pokoje dalej - wystarczy taki router?

Czy w tym komputerze który ma odbierec internet wifi musze kupować jeszcze karte sieciową wifi czy przy zakupie routera jest w zestawie ze tak powiem odbiornik i nadajnik?

Gdzieś wyczytałem ze trzeba jeszcze skopiowac MAC z karty..jak to mam znaleźć? o co to chodzi?

Rozumiem ze wygląda to tak, że podłącza się kabel do routera, z niego kablem sygnal do komputera nr 1 a radiowo do komp 2?

proszę o wytłumaczenie:) z góry dziękuję

(Cooldawid) #2

Pogadaj z panem co Ci ten kabelek udostępnia.

Wtedy nie będziesz musiał nic klonować :slight_smile:

(Asterisk) #3

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(krzysiekx) #4

Masz DSL czy ADSL?TP to jest ADSL.

Polega to na tym że możesz mieć router jako modem, wtedy do routera podłączasz kabel z internetu i podłączasz router-komputer poprzez kabel LAN.Jeśli w drugim komputerze masz Wi-Fi to możesz bezprzewodowo się połączyć z routerem i korzystać z internetu.Jeśli nie masz Wi-Fi w drugim komputerze możesz sobie dokupić taki moduł(czy jak to się zwało), albo połączyć się do routera poprzez kabel LAN.

Tak mam przynajmniej u mnie neostradę podłączoną.