Router WiFi + VoIP zamiast Livebox 2.0 - da radę?

Cześć,

chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość używania innego routera niż Livebox 2.0, który stara się mi wcisnąć Orange. Nie pytałbym się, gdyby nie fakt, że Orange wymyśliło sobie jakąś funkcję VoIP, przez którą telefon stacjonarny (również od nich) musi podłączany być przez router. Ale czy to musi być koniecznie ich router? Czy mogę sobie kupić na Allegro jakiś tani i podłączyć do niego telefon?

Ostatnio instalowałem TP-Linka u sąsiada pod Orange i nie było żadnych problemów. (Dokładniej ten model: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TD-W8961ND#over) %C2%A0)

@Kamatori

Chcesz powiedzieć ze na tym TP-linku z linka działa Tel VoIp ?

 

Nie brakuje w nim czegoś do tego ?

 

 

@Troopek

Ale czemu wcisnąć, za niego nie płacisz, jest 10zł płatny tylko przy samej Neostradzie, LB2 ma DLNA Bardzo fajna Funkcja dziś przy nowym sprzęcie, TV PC tablet, komórka.

 

Jaka masz opcje Neo?

 

Z VoIp możesz tez korzystać na PC

@up Nie, nie brakuje. Aczkolwiek w tym modelu masz tylko stream voipa po QoS. Jak chcesz VoIPa bez dokupowania dodatkowego sprzętu to wtedy tylko TD-VG3631 albo tańszy i nieco słabszy TD-VG3511 (niedługo wyjdzie). Ewentualnie do neo solidnym wyborem jest także FRITZ!Box Fon 7170 (zanim nie wyjdzie VG3511 można go uznać najtańszym voipowym routerem). 

Chcesz powiedzieć, że aparat telefoniczny podłączasz po ten Jedyny  port RJ11 w tym modelu

 

PS: Skąd bierzesz dane w neo do wpisania w własnej  bramce VoIp?

Jeśli chcesz podłączyć VoIPa pod W8961ND to musisz zakupić: 

 

splitter (do 30zł) 

No to czemu nie zamieściłeś tej informacji ze do tego Linka potrzeba jeszcze parę rzeczy.  Dodatkowy koszt ponad 300zł

I po co kombinować z tym jak koń pod górę?

Nie widzę w tym TP-Link co podałeś obsługują DLNA ?

Zedytowałem po chwili żeby było jasne dodając: