Router WL-1600GL. Problem z dostaniem sie do zarządzania

Witam mam następujący problem.

Posiadam router WIFI Air Live WL-1600GL. I mam z nim problem z dostaniem się do panelu zarządzania nim. dziś nagle przestało działać mi na nim wifi.

Jako iż tego routera używam jedynie jako AP wifi jest on podpięty do routera na którym jestem połączony z neostradą. Mój PC jest wpięty RJ’ką do tego właśnie Royterka AirLie. Ethernet działa, mam normlanie intenret. Ale nie ma wifi i nie moge wejść do panelu zarządzania tym AP żeby zobaczyć co stało się z tym WIFI.

Router z którego mam internet rozdaje adresy z puli 10.0.0.1 - 10.0.0.254. Ten router AirLive fabrycznie ma IP 192.168.1.254. I nie pamiętam czy zmieniałem na nim IP czy nie. Program Ping Test Easy przeskanowałem pule adresów 10.0.0.1 - 10.0.0.254 no i w tej puli nie mam tego AirLive.

Ok więc wypiąłem się z routerka od netu. zostawiłem tylko połączenie Mój PC > AirLive DHCP nie działa więc sam przydzieliłem sobie adres 192.168.1.1 i przeskanowałem pule adresów 192.168.1.1 - 192.168.1.254 cisza nie widać AirLive.

I nie mam pojęcia jak go znaleźć. Próbowałem przywrócić mu ustawienia fabryczne ale nie wiem czy mi się udało bo wg. instrukcji powinna mi się przy resetowaniu zapalić 2 razy czerwona dioda. Ten router nie ma czerwonej diody… i nie wiem co z tym fantem zrobić jak znaleźć ten router żeby się na niego dostać.

Jakieś pomysły ?

Jeżeli dobrze zrozumiałem Twój wywód to wniosek nasuwa mi się jeden. Nie wiem jaki ma sens spinanie jednocześnie w takiej sytuacji dwóch ruterów z neostradą? Czemu to ma służyć?

Wg tego manuala IP z jakiego można odpalić przeglądarkowe menu konfiguracyjne rutera jest pod adresem jaki podałeś. Jeżeli zmieniłeś ten adres powtórz procedurę przywracania domyślnych ustawień. Masz to opisane w tym podlinkowanym dokumencie.

router z wifi jest z tego co pamietam na annex-x, a nie jak wymaga nestrada annex-a. wiec na nim nie moge skonfigurować połączenia z neostradą.

więc mam router z jednym ethernetem na którym łącze się z neo. ethernetem jest on wpięty do tego router WIFI i z niego do dziś leciało na reszte kompów wifi i na dwa ethernetem.

Tak mam tego manuala.

Ale właśnie problem jest ten, że albo nie potrafię go zresetować, albo coś jest nie tak. Próbowałem zrobić wg. instrukcji powrót do ustawień fabrycznych jednak bez efektu.

Nie wiem może, źle zrozumiałem jak powrócić do fabrycznych.

  1. Wyłączyć router.

  2. Nacisnąć reset i trzymać przez chwilę po czym włączyć router.

  3. Przytrzymać jeszcze kilka sekund aż czerwona dioda zaświeci się dwa razy po czym puścić reset. (nie ma żadnej czerwonej diody na tym routerku)

Jeśli coś w ten deseń to nie bardzo działa. Trzymałem ten reset po włączeniu 2s, 10s, 30s, no i coś to za bardzo nie wychodzi.

Próbę konfiguracji WL100 robisz przez kabelek?