Router wraz z portem USB

Witam
Posiadam u siebie internet od lokalnego dostawcy który daje swój własny router wifi. Niestety ten sprzęt to straszny badziew, w bloku w mieszkaniu 38 metrowym często zanika calkiem wifi. Siedząc metr od routera na wifi 5ghz uzyskałem transfer 200 mega po czym po chwili spadło do 2 mega. Dostawca nie udostępnia hasła do konfiguracji routera.
Chciałbym kupić własny i podłączyć go do tego routera dostawcy neta i korzystać z wifi z własnego sprzętu. Chciałbym również żeby ten nowy router miał port USB gdzie mógłbym podłączyć dysk i mieć dostęp do niego zarówno na laptopie jak i w tv (montuje filmy i chciałbym móc je oglądać na tv). Czy taki sprzęt istnieje i spełni moje oczekiwania? I ile coś takiego kosztuje.

Mikrotik hAP AC3.

Polecanie routera z USB 2.0 - masakra.

Przepustowość popularnego złącza USB 2.0 wynosi 12 MB/s dla zapisu i do 40 MB/s dla odczytu.

Więc do LAN 100 Mbps dające 12,5 MB/s jest jak znalazł.

Dla przepustowości 1Gbps dającej 125 MB/s (119,2 MiB/s) opłaca się dopiero przemyśleć inwestycje w USB 3.x czy nawet wspieranie USB C (dziwne pendrive dla smartofnów bez starszego USB A).

Nie bardzo rozumiem po co sobie utrudniać życie

Dysk można podłączyć do laptopa a jesli TV jest w lokalnej sieci ( a raczej jest przez router) to wystarczy w Windows 10 skorzystać z opcji Rzutuj do urządzenia i oglądać film na Tv.
Można tez zainstalować serwer DLNA lub skorzystać z WMPlayer.
Oglądanie na laptopie tego co na zewnętrznym dysku też skomplikowane nie jest.

Nie, kup NAS.
Wydajność i możliwości wbudowanego serwera smb w większości routerów są słabe.

Drobna uwaga SMB to protokół a pełna nazwa brzmi Server Message Block. No i @isio potrzebuje sprawnego routera wi-fi

Albo jeśli mamy jakiegoś syfa laptopa, w rodzaju EEE czy podobnego, to można z niego zrobić fajny serwer plików, zarządzany z przeglądarki. Jest kilka fajnych dystrybucji. Mamy wtedy lan, WIFI, a do tego szybszą obudowę na dysk z S-ATA, i takie ficzery jak np. pobieranie plików torrent czy innych. No i jakie to ekologiczne dzisiaj.

Przypadkiem tego nie kupuj. Netgear Nighthawk R6700v3, dziurawy jak sito. Sześć poważnych błędów bezpieczeństwa do dzisiaj nie naprawionych.