Router wysyła sygnału po zresetowaniu

Witam. Zresetowałem dzisiaj router TP-LINK TL-WR543G. Celem zresetowania miała być zmiana hasła, ale niestety komputer (żaden z kilku) nie widzi sieci, by móc się pod niego podłączyć. Resetowałem wielokrotnie. Miga światełko od systemu, WLAN i bardzo szybko od WAN. Co może być przyczyną tego, że nie widać sieci/nie wysyła jej?

Naprawdę z góry ogromne dzięki za pomoc.

Hej, bardzo nieskładnie zadajesz pytania…

Zacznij może od podania wyniku komendy (na któryś z komputerów): ipconfig /all

Masz włączone DHCP na komputerach, czy statyczne adresy IP? Wg. http://www.tp-link.com/resources/software/2008716160729.pdf router ten automatycznie włącza DHCP, ale spróbuj na którymś komputerze statycznie ustawić IP np. 192.168.1.66 (maska 255.255.255.0) i zrobić ping na 192.168.1.1

Przed resetem routera jaki był adres routera? 192.168.1.1?

Primo po 1.W celu zmiany hasła nie trzeba w zasadzie resetować routera,“wywołujesz” router przez przeglądarkę podajesz hasło(poprawne) i jesteś w panelu,zmieniasz hasło,zapisujesz restartujesz.

Primo po 2.Resetujesz jak nie znasz hasła,po resecie przywracane są ustawienia fabryczne,tzn. tryb pracy (ap,client,router etc.),nazwa sieci wifi,sid rozgłaszany,kanał dla wifi,hasła lub ich brak,adresy IP ,dhcp itd…

Tak więc przed resetem zasadne było wyposażyć (pobrać ze strony producenta)się w manual urządzenia a nie brać się za resetowanie,i swoich pierwszych krokach zainteresować się co tam pisze,a pisze przeważnie jakie ip ustawić na sztywno w pc którym będziesz konfigurował urządzenie i podłączyć kabel sieciowy,“wywołać” urządzenie z przeglądarki na podstawie adresu ip wyczytanego z manualka,

po połączeniu wpisać hasło fabryczne na podstawie manuala o ile jest ustawiane po resecie ,na koniec skonfigurować sprzęt według potrzeb zapisać,zrestartować (przeładować).

Powyższe przeważnie też wykonasz po radiu wyczytując wszystkie potrzebne informacje z instrukcji,ale generalnie polecam po kablu-pewniejsze i mniej dłubania.

Nie wspomniałem o tym, wydało mi się oczywiste, że urządzenie sieciowe najlepiej konfigurować po kablu.

bachus: niestety zbytnio nie znam się na komputerach. Zapomnieliśmy hasła i chcieliśmy zmienić. Nie mam też pojęcia czy mam włączone DHCP, czy statyczne IP. Nie wiem też jaki był adres IP routera. Z dołu routera pisze właśnie 192.168.1.1.

Jak robiłem to na innym routerze, to po prostu po resecie pokazywał się on z fabryczną nazwą i bez hasła. Teraz właśnie nie wyświetla mi się on w sieciach bezprzewodowych pod żadną nazwą.

SMDOBPRO: nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jak mam się dostać do urządzenia przez przeglądarkę jeżeli nawrt się pod nie nie podłączyłem? Nie mam pojęcia na czym polega konfigurowanie po kablu, trzeba posiadać kabel za pomocą którego połączę router z komputerem?

  1. jak wspomniałem, podaj proszę wynik komendy ipconfig /all (start --> cmd)

  2. masz podpiąć się do routera kablem. Na zdrowy rozum - jakim sposobem ma to działać, jeżeli np. wcześniej sieć wifi miała inną nazwę, lub hasło?

C:\Users\Wojtek>ipconfig/all

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : Woj

Sufiks podstawowej domeny DNS . . :

Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Hybrydowy

Routing IP włączony . . . . . . . : Nie

Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Lista przeszukiwania sufiksów DNS : home.aster.pl

Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej:

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta sieciowa Broadcom 802.11n

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 4C-ED-DE-21-A2-CC

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia : home.aster.pl

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe FE Family Controller

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : B8-70-F4-63-DD-D1

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::bc05:91f2:be2f:aa81%13(Preferowane)

O to chodziło?

Nie mam kabla żeby podłączyć komputer z routerem.

Wcześniej po prostu znajdowałem router z nazwą fabryczną/producenta w sieciach i na niego wchodziłem łącząc się z nim bezprzewodowo

To jest konfig po podpięciu się kablem do tego routera TP-Link?

Chodzi mi o tą częśc:

Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.238.59(Preferowane)

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 5 lutego 2013 23:15:18

Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 7 lutego 2013 00:37:24

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.238.1

Jaką sieć chcesz rozdzielać, Aster? Tam dodatkowo nie ma jakiejś konieczności klonowania adresu MAC?

Pamiętaj, że nie widzimy Twojego komputera, gdzie jest podpięty, jak, do jakich skrzynek itd. Opowiedz coś dokładniej, albo zawołaj speca osiedlowego, co to zrobi za 50zł. Daj nam punkt odniesienia!

to jest kabel od internetu (do Aster trzeba zadzwonić, ale ten router jest juz tam zarejestrowany u nich), który podpięty jest na codzień do routera. Nie mam kabla, by móc połączyć komputer z routerem.

Wcześniej miałem router linksys i po zresetowaniu, z nazwy jakiejśtam ustawionej ukazywała się fabryczna ‘linksys’ w sieciach, po czym łączyłem się z tym routerem i ustawiałem hasło i nazwę. Myślałem, że teraz też tak będzie, ale po zresetowaniu router tak jakby nie wysyłał syngału, mam na myśli to, że nie mogę się od niego podłączyć/znaleźć go za pomocą wifi w laptopie. Myślałem, ze po resecie będzie mi się on wyświetlał bez hasła z jakąś nazwą fabryczną np. ‘tp-link’ czy coś w ten deseń, ale nie widać go w ogóle. W ogóle wifi w komputerze nie znajduje tego routera.

Zacznijmy od tego, że masz podłączyć się kablem:

3.1 TCP/IP configuration

The default IP address of the TL-WR543G 54M Wireless AP Client Router is 192.168.1.1. And the default Subnet Mask is 255.255.255.0. These values can be seen from the LAN. They can be changed as you desire, as an example we use the default values for description in this guide. Connect the local PC to the LAN ports of the router

Kolejna sprawa: jaka sobie robisz, że nie masz kabla, aby podłączyć się z routerem? To jak masz połączony router do Aster, albo jak jesteś teraz podłączony do aster? Przecież widać, że jesteś wpięty kablem do karty sieciowej.

Teraz jestem podłączony pod kabel, z którego wcześniej brał internet router, a później rozsyłał przez wifi internet.

Czyli nie da rady bez kabla łączącego komputer z routerem, by ustawic na nowo router?

… więc musisz się trochę wysilić i ten sam kabel podpiąć teraz do zresetowanego routera, zapisać co podaje ipconfig /all i znowu podpiąć się do internetu i wrzucić na forum. Jak dostaniesz się do routera, możesz ustawić na nowo wifi (nazwę sieci daj trochę inną, to unikniesz kolejnych problemów). Jak już pewnie przestudiowałeś instrukcję, nie ma tam wzmianki o domyślnym haśle i nazwie sieci i jest to moim zdaniem bardzo dobra funkcja - gdyby nie to, ludzie tacy jak Ty mieli by otwarte sieci wifi w domu.

czyli mam odłączyć kabel, wpiąć do routera, wtedy wpisać cmd (skopiwać zawartość), po czym ponownie podpiąć kabel do komputera i ponownie sprawdzić cmd (oraz skopiować zawartość)?

Jakim sposobem w takim razie mam się dostać do ustawień routera?

Możesz spróbować w połowie tego zadnia… :>

ipconfig /all jest po to aby zobaczyć, czy dostałeś odpowiedni adres IP (192.168.1.0/24, czyli np. 192.168.1.33 i maska podsieci 255.255.255.0, oraz default gateway 192.168.1.1). Po wpięciu kabla sieciowego spróbuj z linii komend wpisać też:

ping 192.168.1.1

Dodatkowo wejść na stronę konfiguracji routera: http://192.168.1.1

ale ja wtedy skonfiguruje router ogólny (dzielący sygnał na kilka routerów w bloku i z którego mam kabel teraz) czy mój router? Jakim sposobem mam skonfigurować mój router skoro nie jestem do niego podłączony?

Ty udajesz, czy tak na poważnie? Podpinasz komputer (kartę sieciową) kablem do routera tplink.

W ogóle nie rozumiem napisz mi jasno i wyraźnie czy łączysz się z routerem czy nie?.Jak pisałem po resecie następuje powrót do ustawień fabrycznych.

A ulotka z pudełka podaje podaje po podłączeniu okablowania i ustawieniu na pc uzyskaj adres automatycznie:

Połącz się z routerem wpisując : http://192.168.1.1 w pasku adresowym przeglądarki int…

Po chwili pojawi się okno dialogowe …Wpisz admin jako nazwę użytkownika i admin jako hasło ,wszystko małymi lit…

Jak nie ma połączenia,sprawdź okablowanie,spróbuj ponownie jeśli połączenia brak i wiesz że na pewno masz oryginalny firmware w wr543…,no to masz problem.

Spróbuj jeszcze przeskanować sieć jakimś skanerem sieciowym np Angry IP Scanner lub czymś podobnym być może znajdzie wr543 pod innym adresem.

ps.w poprzednim wpisie to ja się zagalopowałem z tym ustawianiem ip na sztywno na pc (choć nie będzie to błędem jeśli dasz dla pc np.192.168.1.2) ,tego nie musisz robić,miało to by zastosowanie w przypadku dobierania się do botloadera ale to inna para kaloszy.

Dodane 06.02.2013 (Śr) 10:58

image_id: 5337 image_id: 5338 image_id: 5339