Router xDSL w standardzie AC do 300 PLN - jaki?

Witam.

Niedługo się przeprowadzam do mieszkania w tzw. “czworakach” ( nie lubię tej nazwy ale najlepiej oddaje charakter budynku który posiada cztery mieszkania, dwa na dole i dwa na górze ). Ja będę mieszkał na dole , budynek z cegły, powierzchnia mieszkania 75m2. Dotychczasowy router LINKSYS WAG54G2 już swoje lata  ma ( pewnie z 6 ) ale działa bez problemów…tyle, że ma tylko WIFI w standardzie “G” i przełączniki sieciowe max 100Mb/s. Nie przeszkadzało mi to zanadto w miejscu gdzie mieszkam bo tam mam Neostradę max 10 Mb/s. W nowym miejscu zamieszkania jest  pociągnięty do mieszkania światłowód przez firmę JMDI ( mieszkanie w Radzyminie ), a u nich najwolniejszy internet jest 100Mb/s a max 1000Mb/s - ja celuję chyba w 300Mb/s.

No i szukam czegoś do 300 PLN. A dlaczego w standardzie AC? Bo sprawdziłem ostatnio ile jest widocznych sieci WIFI w moi m mieszkaniu…a było ich z 12 :D, wszystkie na 2,5 GHz ( ale nie miałem urządzenia żeby sprawdzić w 5GHz )…więc kanały WIFI są pozapychane. Fakt posiadam na razie urządzenia w domu które korzystają tylko z wersji standardu “N” ale…Routery z AC są bardziej przyszłościowe i posiadają także standard “N” …a powoli urządzenia w domu będą wymieniane na nowsze i pewnie w standardzie “AC”…więc nie chcę za dwa lata wymieniać routera. Router mogę postawić blisko centralnego miejsca w mieszkaniu.

Przez moje ręce przewinęło się wiele TP-Linków i nie mogłem na nie narzekać…ale czytając ostatnio trochę w necie…na prowadzenie wysunął się:

ASUS RT-AC1200G+

Ktoś ma…miał? …

Może inne propozycje i dlaczego?

Nie potrzebuję podłączać do niego drukarki bo będzie w takim miejscu gdzie raczej drukarki nie przewiduję ( przedpokój ) ale port USB żeby podłączyć jakąś pamięć masową czemu nie.

Dzięki za wszelkie sugestie.