Router xiaomi 4 problem z zalogowaniem

Cześć, kupiłem xiaomi 4 i nie potrafię go skonfigurować, po podłączeniu ukazuje się taki widok i dalej nie idzie. Za pomocą apki też podobnie. Czy mógłby ktoś mi pomóc? Do tej pory miałem starego TP-Linka i ten działa jak należy. Załączyłem screna.

Do jakiego internetu kopiłeś ten router?

światłowód, GPON.

Jak podłączę internet po kablu bezpośrednio do laptopa bez routera TP-Link to internet nie działa, nie wiem w czym problem, działa tylko za pośrednictwem routera, może to coś pomoże w diagnozie problemu.

Jak podpiąłeś internet do tego Xiaomi? Najpierw powinno się podpiąć internet do WAN, potem kompa do LAN, a na końcu zasilanie.

Nie konfiguruj routera po WI-FI.

Modem-router-laptop.

Po podpięciu routera Xiaomi do modemu daj czas dla sieci aby router został zarejestrowany przez operatora sieci. U mnie trwa to około 15 minut od momentu podpięcia do modemu. Po zarejestrowaniu routera internet automatycznie ruszy. Następne odłączenia i podłączenia tego routera do modemu będą następowały już o wiele szybciej - u mnie około 1 minuty. Samo podpięcie urządzeń do routera Xiaomi będzie już bez żadnej zwłoki - internet pojawi się w kilka sekund. Jest jeszcze możliwość, że jest problem techniczny z routerem ale to już musisz wyjaśnić kontaktując się ze wsparciem technicznym Xiaomi oraz operatora sieci. Zakładam, że na tym modemie był wcześniej dostępny internet bez problemów.

1 polubienie

Modem do routera pod wejście oznaczone w routerze WAN, a komputer do routera pod wejście oznaczone LAN?

Już działa, ktoś mi podpowiedział abym przepisał WAN ze starego routera do nowego i zaskoczyło. Dzięki chłopaki za poświęcony czas.:slight_smile:

Co przypisał?? O czymś takim nigdy nie słyszałem. Pwnie chodzi o klonowanie MAC, ale już bez komentarza :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Przepisałem ze starego routera adres MAC, adres IP, maska podsieci, brama domyślna i DNS i zaskoczyło.

Cześć, mam podobny problem do Twojego, mógłbyś opisać jak zmieniles wyżej wymienione adresy? Bo ja mogę tylko zmienić mac i ip lan, maski podsieci i bramy domyślnej nie ma mozliwosci zmienić