Router z 1 czy 2 antenami?

Jak w temacie. Mam internet z UPC 25Mb. Z tego co się dowiedziałem to router musi mieć ADSL (czyli taki jak do neostrady). Wcześniej miałem Dialog i router z DSL dlatego muszę zmienić. Jaka jest różnica między routerem z 1 anteną a 2 antenami ??

Na początek poczytaj co znaczy DSL i ADSL:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Subscriber_Line

http://pl.wikipedia.org/wiki/Asymmetric … riber_Line

Oba łącza (Dialog i UPC) to DSL, a dokładnie to oba są ADSL :wink:

I z tego powodu nie musiałeś zmieniać routera.

Prawdopodobnie miałeś router z modemem Annex A i/lub B, bez wejścia WAN a taki do UPC (to chyba kablówka?) się nie nadaje.

omijając różnice Annex A/B)

W przypadku jeśli router nie ma wbudowanego modemu, to do Neostrady i Dialogu stosuje się identyczne (np. różnica jest tylko w przypadku modeli z wbudowanym modemem (Annex A/B)

Bardzo często routery “od Neostrady/Dialogu” będą też działały z UPC - muszą mieć wejście WAN (a to najczęściej w tych bez wbudowanego modemu)

Taka, że jeden ma jedną a drugi dwie anteny.

Teoretycznie ten z dwoma antenami ma większy zasięg/lepszą jakość sygnału

Ja aktualnie posiadam Cerberus P 6381-1. Internet z UPC jeśli ma być przez router to jest na zasadzie że podłączam go i i sam automatycznie się konfiguruje. Nie ma żadnego hasła ani nazwy użytkownika. A w tym moim routerze nie mam opcji autokonfiguracji, chyba że ktoś wie że można to zrobić to byłbym wdzięczny za informację jak to zrobić.

niektóre 2 antenowe umożliwiają pobieranie netu i wysyłanie go. bo są dwie antenki.

Dobra już mam :slight_smile: Monter mówił, że wszystko w ustawieniach karty sieciowej musi być automatycznie. Okazało się, że po przepisaniu DNS który pokazuje router wszystko zaczęło chodzić.

Dzięki.

Dodane 01.03.2011 (Wt) 21:24

Cedar wielkie dzięki. Pomogło mi to, że napisałeś że jak jest wejście WAN to musi działać. Dlatego kombinowałem, ale się opłacało :slight_smile: