Router z ADSL tani i dobry?

Mam zamiar podłaczyc do interku(Multimo) dwa kompy aby internet działał na nich niezaleznie. Jaki polecacie router przewodowy?

DZIEKI ZA POMOC

http://pentagram.pl/produkty/sieci_i_ko … adsl_wi_fi

sorki że wifi ale kablowo też idzie

świetny, mam i polecam szczególnie na neostradę :mrgreen:

a jak tani i jak dobry?

ja mam Linksys WAG200G i jestem z niego zadowolony… choc kosztuje w okolicach 300 zł… ale warto było… zero przegrzewania, stabilosc pracy… polecam :wink:

tez jade na kablu choc router ma wifi… teraz nie ma co brac routera bez wifi… kiedys moze sie przydac a roznica cenowa jest naprawde niewielka…

Złączono Posta : 2007-03-20 21:19:43

aaaaaaaaa linka zapomniałem

ten w okolicach 350 zł ani razu sie nie wieśną ani nic zero problemów wszystkie instrukcje po polsku. Szczerze mówiąc nigdy do niej nie zaglądałem. Router jest naprawdę bomba. POLECAM :!: :mrgreen: :wink:

moj w okolicach 300 tez ani razu sie nie powiesił… bo jakby to zrobil to sam bym go powiesił :D. A jestem ciekaw jak z emisją ciepła w pentagramie co?

co do obslugi to linksys nie zostaje w tyle: tez go sie prosto konfiguruje :stuck_out_tongue:

PZDR

wcale go nie słychać. A ciepła nic sie prawie z niego nie wydostaje.

nie wiem jak z twoim z zasięgiem bo mój ma naprawdę wielki zasięg na oryginalnej antenie oczywiście. W kółko posesji biegałem 0 utraty. Wziąłem sie na sposób poszedłem za dom sąsiada dalej jest nie wiem czy sygnał kiedyś w ogóle może zniknąć.

znaczy sie nie przegrzewa sie? no to gyt

a co do zasiegu to ja w całym domu mam zasieg (przynajmniej dobry) na oryginalnych komponentach… :smiley: ale wifi narazie nie uzywam i staram sie nie uzywac - jak siec to podstawa na kablu musi byc :D, bo kwestia bezpieczenstwa to chyba sprawa jasna - mniejsza niż na kablu.

ale to tylko taki moj offtop :stuck_out_tongue:

fajnie by było gdyby nie znikał :smiley:

A nie ma jakis routerow do 150zł, które byłyby dobre? Bonie mam zbytnio kasy :frowning:

A cos takiego sie nada do podłaczenia dwoch kompów do neta:

http://www.allegro.pl/item173329324_router_zyxel_p660r_61c_adsl2_access_modem_gateway.html

pozbieraj lepiej troszkę kasy bo ten podany w linku router to tylko puszka z kukurydzą nie router.

Dobry router to co najmniej 250zł.

kupisz za te kase router np jakiegoś Edimaxa,ja kupiłem i nie mam znim żadnych problemów przez rok czasu

Mam jeszcze pytanko dotyczace routera:

Napisałem do goscia tak:

Jak bede miał router to nie bedzie problemu z podzieleniem DSL na dwa kompy? Chodzi mi o to czy nie trzeba wykupywac dodatkowych ip czy czegos takiego? Bo sie na tym nie znam?

A on mi odp tak:

Posiadając router z portem WAN RJ45 ,uzytkownicy podłączeniu do niego bedą za NAT (niewidoczni z internetu) dzieki czemu posiadając nawet jeden IP zewnętrzny moznesz podłaczyć masę osób pod router :wink:

Czy on ma racje i czy naprawde musze miec ten router z portem WAN RJ45 nie moze byc taki interfejsy WAN RJ-11

Co sadzicie o tym routerze:

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/Linksys/sieci_przewodowe/routery_i_urzadzenia_dostepowe/Linksys_Router_szerokopasmowy_AG241/pelny,id,18820/

co za bzdura… no moze nie do konca prawda :P.

Ty z tepsy dostajesz jeden numer IP, a jak chcesz podzielic na wiecej kompow to potrzebne jest cos takiego jak NAT (Network Address Translation) czyli translacja wewnetrznych IP na zewnetrzne (w tym wypadku na jeden zewnetrzny dostarczany od tepsy). Faktycznie w routerach ktore sa w sprzedaży jest to PAT (Port Address Translation) czyli translacja IP na porty (na tym samym IP zewnetrznym na roznych portach). To jest sposob aby ograniczyc zużycie numerów IPv4

Teraz tak: kazdy router ktory ma NAT/PAT bedzie dobry i bedziesz mogl podpiac wiele komputerow - ograniczenia fizyczne tylko zostaja: 4 portowy switch + WiFi; to nie zalezy od gniazda wejsciowego !!

gniazdo wejsciowe moze nam mowic tylko jak mamy podlaczyc router:

RJ11 - zazwyczaj DSL/ADSL

RJ45 - zwykłe Ethernet (zazwyczaj dla sieci TV kablowych (poprzez dodatkowy modem) oraz lokalnych)

Mozna zastosowac router z RJ45 na WANie ale wtedy potrzebny jest dodatkowo modem ADSL z wyjsciem na Ethernet (sagem fast ‘coś-tam’ odpada). Ale po co bawic sie w 2 urzadzenia jak mozesz miec jedno? :

Podany przez Ciebie router jest jak najbardzie odpowiedni do neostrady… :wink: proponuje jeszcze rozpatrzyc opcje WiFi (przeca nie musi byc to wlaczone) a roznica w cenie jest niewielka i zawsze moze sie przydac (kumpel przyjdzie z lapciokiem? :)…