Router z bardzo dobrym zasięgiem

Szukam routera do domu jednorodzinnego z bardzo dobrym zasięgiem, mój aktualny router to jakaś porażka i nie mam zasięgu z parteru na pierwsze piętro… Internet domowy Orange 10mb/s Cena do 200zł

Za 200 zł nie kupisz routera z bardzo dobrym zasięgiem. Jeśli masz duży, wielopiętrowy dom to być może potrzebujesz większej ilości urządzeń. Mam na myśli kilka podłączonych kablem punktów dostępowych. Np takich: https://www.senetic.pl/product/UAP-AC-LR

Dokładnie.
Ja mam liveboxa w centralnym punkcie pierwszego piętra, na parterze i na drugim piętrze zasięg jest, ale 1-4Mbps zamiast 8Mbps, nawet na tym samym piętrze przez ściany nie osiąga pełnej przepustowości łącza.

Trzeba robić sieć punktów dostępowych, żeby mieć dobre pokrycie na 2 czy 3 kondygnacjach. Ewentualnie wstawić repeatery WiFi, ale one też wspaniale nie działają.

Nie znajdę jakiegoś routera w tej cenie żebym miał zasięg z parteru na pierwsze piętro? Odległości pomiędzy pokojami nie są duże i sufit mam niski

Wszystko zależy od rozmiarów domu.
Mój jest dwukondygnacyjny i router Asus ogarnia wsio ba nawet haczy na podwórku.
Dokładnie co mówią koledzy,wzmacniaczami podrasować zasięg.

Dołączam się do rad, aby rozbić sieć na więcej elementów. Rozwiązanie bardziej uniwersalne i znacznie lepsze w funkcjonowaniu.

Chyba najlepszy tani router. U mnie w domu ma sporo lepszy zasięg niż poprzedni, 3x droższy, ASUS RT-N16. Nie wspominając o tym, że jest dużo szybszy. Nawet w WiFi n 2.4GHz.

Czyli @noul ma neostradę.
A do neostrady potrzebny jest router ze wbudowanym modemem ADSL.

No i co z tego, że ma neostradę? Przecież ma już router z modemem ADSL. Nowy stawia sobie jedynie w roli access pointa, a w starym wyłącza WiFi.

I będzie na dwa jechał. No tak, perfekcyjny scenariusz użytkowy.

A to jakiś problem jest? Celem jest kupienie czegoś z dobrym zasięgiem, do 200zł. Pod tym względem ten TOTOLINK jest rewelacyjny. Ograniczanie się jedynie do routerów z obsługą ADSL, skoro już mamy modem, jest bez sensu moim zdaniem.

Najlepiej byłoby po prostu kupić access point, ale z niewiadomych względów (*) są one droższe od pełnych routerów o podobnych parametrach WiFi.

(*) - pewnie dlatego, że uchodzą za coś bardziej “profesjonalnego”

@noul najfajniej by było jednak pociągnąć kabel na górę od routera i tam postawić punkt dostępowy (AP). Z innej beczki: czy dom jest na ‘jednym’ liczniku? Tj. całość leci jedną fazą na dwa piętra? Może jakiś powerline? U rodziny kiedyś podłączałem TL-PA4010 + TL-WPA4220 i spisuje się to b. dobrze. Myślę, że można dużo taniej. Najtaniej by było jednak przeciągnąć kabel na piętro i postawić AP.

taki wzmacniacz sygnału by na razie wystarczył? Netgear EX2700

Netgear R6400 jest właśnie przeznaczony do dużego domu. Do 450+1300 M/s. To już naprawdę kawał maszyny. Z netu normalnie korzystasz poza domem i powinno to śmigać. Jak dla mnie to naprawdę porządna maszyna, ale zawsze ograniczeniem jest budżet.