Router z jedną czy dwoma antenami do kabla koncentrycznego?

Witam!

Z tego co wiem to żeby podpiąć router do kabla koncentrycznego wystarczy odkręcić od routera antenkę a następnie podpiąć w jej miejsce kabel. Pytanie brzmi czy jeśli odepnę antenkę router będzie dalej dawał sygnał ? Czy lepiej wtedy zainwestować w taki co już ma 2 anteny aby jedna odkręcić a druga była? Prosiłbym o jakieś propozycje routerow.

Na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

nie do końca rozumiem jaki kabel koncentryczny chcesz podłączyć?? :o

czy archaiczny BNC czy masz jakąś dodatkową antenę na kablu??

mam antenę na zewnątrz

Jeśli dobrze myślę o co Ci chodzi, to chcesz antenę (wifi) na zewnątrz podłączyć do routera kablem koncentrycznym żeby ona rozsyłała sygnał, a druga żeby rozsyłała w domu bezpośrednio z routera? Powinno to działać. Chyba, że chcesz zrobić tak, że anteną zewnętrzną chcesz odbierać sygnał (wifi) a wewnętrzną rozsyłać, to już jest co innego. Wyższy poziom jazdy, trzeba konfigurować np. WDS albo odpowiednią inną, zależy co chcesz osiągnąć.

I tak i tak musisz mieć router z dwiema antenami.

Router bez anteny nie będzie rozsyłać sygnału ani go odbierać. Czy TV możesz obejrzeć bez anteny? Raczej nie…

Jeśli chcesz podłączyć antenę zewnętrzną i odbierać sygnał od ISP, to router powinien pracować jako AP Client, ale wówczas nie będziesz mógł korzystać z Wifi w routerze, który będzie działał jako karta sieciowa. Do tego co chcesz osiągnąć możesz wykorzystać most sieciowy czy wspomniany WDS, albo kupić router z dwoma modułami Wifi. Więcej, niż jedna antena wykorzystywane jest w routerach z AP, działającym w standardzie n, który wykorzystuje rozwiązanie MIMO (Multiple Input Multiple Output), polega to na tym, że AP odbiera i nadaje z wielu niezależnych źródeł co pozwala zwiększyć przepustowość. Szczegóły znajdziesz tutaj :arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Multiple_I … ple_Output

Musisz wyjaśnić co to za antena, którą chcesz podłączyć.

Bo to musi być specjalna antena ze specjalnym kabelkiem koncentrycznym!

img18.tablica.pl/images_tablicapl/86641339_4_644x461_antena-internetowa-tuba-elektronika.jpg

no cóż osobiście nie używałem zewnętrznej anteny ale jeśli to specjalna antena to powinna mieć pasującą nakrętkę na końcu kabelka

wówczas spokojnie możesz podmienić jedną z antenek (ale sprawdź w instrukcji obsługi routera czy czasem nie jest podane którą antenkę wymienić)

Zapewne taka antena ma nakrętkę RP-SMA, wtedy może przykręcić zamiast jednej anteny a potem to tylko konfiguracja. Z tym też pewnie będziemy musieli Ci pomów :slight_smile: