Router-z komputera

Chciałbym zrobić router ze starego komputera tylko nie wiem jak to skonfigurować chodzi mi o oprogramowanie i ma to być router wifi komputer jest (będzie z systemem xp home lub pro oryginał) jak to ugryźć

nie chodzi mi o to ile będzie ciągnął prądu tylko o jego konfigurację komputer będzie podłączony kablem od internetu RJ11.

kup sobie karte usb wifi ze standardem N, ściągnij program connectify -> www.connectify.me

  1. wpinasz karte wifi usb

  2. uruchamiasz uprzednio zainstalowany connectify

  3. ustawiasz “internet to share - Broadcom”

  4. Share over : Wi-Fi

a kabel od neta muszę kupić kartę sieciową z wtyczką RJ11 żeby go wpiąć?

bo ten komputer ma zastąpić router ten co mam teraz

a nie masz opcji rj45?

nie bo kabel od neta jest RJ11 chyba że jest inna opcja

w modemie powinny byc porty na rj45, i jeden port ethernet rj11 , do rj11 doprowadzasz kabelek ze ściany, zaś z portu rj45 doprowadzasz do komputera, w komputerze uruchamiasz connectify i powinno byc ok

tylko że nie mam modemu teraz mam router Z RJ11 i co dalej?

a ten router ma same porty rj11?

thomson 585 speed tauch mam teraz

on ma 4 porty rj45, i jeden rj11.

do portu rj11 zostawiasz wpięty ze ściany kabelek z internetem, zaś z jednego z portów rj45 prowadzisz kabel do komputera.

Dodane 26.04.2012 (Cz) 23:08

na szybko zrobiłem ilustracje jak to ma wyglądać :

http://imageshack.us/photo/my-images/7/ … 7vvlu.jpg/

nie zrozumiałeś mnie ja chcę się pozbyć tego routera i zrobić router z komputera

chyba nie da rady zrobic adsl na kompie

a jakbym kupił jakiś najzwyklejszy modem nie router i podłączył go do tego kompa a sygnał-internet był rozdzielany z tego komputera przez karte wifi?

To wyłącz w nim NAT. Pewnie ma taką opcję, skoro jest oferowany jako modem.

Tylko do czego ci komputer jako router jeśli masz router sprzętowy?

o to chodzi że ten router już dużo nie pociągnie a komputer miałby go zastąpić i służyć jako serwer GTA multiplayer czy coś takiego

ale po co kombinować? stary komputer pracujący jako router będzie dawał internet ale nie ma mowy o płynnym graniu czy stawianiu na nim serwera do jakiejkolwiek gry, mówisz zakupić modem ale po co płacić za sam modem? w tej cenie możesz kupić routera polecam firme netgear.

w twoim przypadku trzeba by bylo kupić modem, żeby puścić kabelkiem rj45 do komputera, i do tego dokupić karte wifi, efekt taki że komputer rozsyła internet ale nie nadający sie do gier (jeśli mowa o starym komputerze).

Zdecydowanie lepiej i taniej jest kupić poprostu router, to wszystko co potrzebujesz, i masz stabilne łącze w całym domu o ile jest stabilne na kablu.

router : http://allegro.pl/netgear-dgn2200-route … 61963.html

ten router nie będzie o wiele lepszy od tego co mam bo i tak mi sygnał nie potrzebny na cały dom

a co do komputera to jutro coś poszukam tylko muszę złożyć coś cichego i żrącego mało prądu i żeby miał jakąś moc

To po prostu podłączasz modem do komputera (twój SpeedTouch miał zintegrowany modem, “gołego” routera nie podłączyłbyś do linii telefonicznej) i udostępniasz połączenie w Windows.

tam ten router to przeszłość kupiłem już nowy bo tam ten i tak już narazy się wyłączał całkowicie