Router z opcją QoS - Tylko fachowa opnia

Witam , jaki kupić router do 200 zł z opcją QoS czy jest realne żeby zrobić coś takiego

1 osoba ściąga film z laptopa druga gra w gry i nie ma lagów ? czy da się tak zrobić?

Ja bym proponował jakiegoś Linksysa. Do 200 PLN może być WRT120N.

Ma zarówno QoS jak i Internet Access Priority, więc powinien spełnić Twoje wymagania.

zalezy jaki masz net zeby sie nie cielo.

Ja mam siec wifi 2mb z routerem tp-link wr-543g i mam wlaczona funkcje qos i dziala mi to bardzo dobrze. Podzielilem predkosc na pol czyli po 1 mb na 2 pc z opcja automatycznego przydzielonego wiekszych zasob np jak na 2 pc nic z netem nie robisz np. ogladasz tylko film - to cala predkosc idzie na 2 pc a jak siedzi sie na necie masz po polowie, i odwrotnie.

POLECEAM ten router jest do wychaczenia ponizej 100 PLN i dziala wzorowo ani razu sie nie zaciol.

Czyli rozumiem że jeśli kupie taki router i skonfiguruje dobrze to będę miał normalny ping czyli np 20? w grach , a na laptopie filmy mogą się ściągać całymi dnami ?

Jeśli nie potrzebujesz wi-fi, a chcesz mieć naprawdę potężne możliwości konfiguracyjne i niesamowitą stabilność polecam Mikrotik Routerboard 750, jest to urządzenie o kilka klas lepsze od popularnych Tp-linków, D-linków, tanich Linksysów (nowe modele to już nie to co kiedyś) i innych pentagramów.

Własnie Wi-Fi do laptopa potrzebuje.

polecam TP-Link WR1043ND (wifi w n, porty w Gigabit) z oprogramowaniem OpenWrt

w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego o takich możliwościach

Ludzie nie chodzi mi o router tylko czy coś takiego jest możliwe że ktoś ściągam film z torrentów na laptopie druga osoba gra w gry online na stacjonarnym kompie ma normalny pingu… bo jak mam wydać te 200 zł i ktoś będzie ściągał film a ja będę miał lagi to po /cenzura/ mi takie coś…

przy sprzęcie który Ci podałem oczywiście że jest możliwe

szukaj w google: openwrt + qos

Mogę potwierdzić, że sprzęt z alternatywnymi firmware (openwrt, ddwrt, tomato) pozwala na naprawdę spore dostosowanie parametrów ich pracy pod swoje potrzeby, w tym właśnie zaawansowaną konfigurację QOS. Jeśli zależy Ci na wifi, to możesz wziąć tego TP-linka polecanego przez @ wery , powinien spełnić Twoje oczekiwania.