Router z portem WAN oraz wbudowanym modemem LTE

Jakie routery polecacie z wbudowanym portem wan oraz wbudowanym modemem LTE? Czy lepszym rozwiązaniem może będzie zakup routera + modem pod usb?
Pozdrawiam

Ja w routerze mam dwa porty USB, do jednego podpięty zwykły tani modem na USB. Router to USG20W (Zyxel).

Z modemami USB podłączanymi pod port routera - to moje doświadczenie wskazuje że trzeba:
a) przeczytać dokładnie instrukcje routera (ze szczególnym uwzględnieniem listy kompatybilnego sprzętu)
b) być przygotowanym na różnego rodzaju dziwne rozwiązania
Jeśli chodzi o router z wbudowanym modemem - to osobiście mogę polecić dwa rozwiązania z których byłem zadowolony:

  1. Asus 4G-AC55U
  2. Huawei B593s (w dalszym ciągu leży u mnie jako sprzęt zapasowy)
    I teraz dochodzimy do najważniejszego: ile sprzętu zamierzasz podłączyć przez ten węzeł do internetu, i w jaki sposób ?
    Czy większy nacisk kładziesz na zasięg WiFi, czy na transfery, a może bezpieczeństwo lub wygodę?
    To wszystko ma znaczenie.

Polecam routery FRITZ.BOX modele z wbudowanym LTE (i tylko do obsługi LTE) 6840 LTE i/lub 6820 LTE

Sprawa wygląda tak, że przenoszę się do akademika, gdzie udostępniają swój internet po kablu. Potrzebuję do tego jedynie swojego routera. Obawiam się jednak, że internet ten nie będzie stabilny i o niskiej przepustowości, dlatego chcę się zabezpieczyć na to i w razie potrzeby dokupić internet lte na własną rękę. Chce uniknąć sytuacji takiej, żebym musiał dokupować specjalnie drugi router z obsługą LTE, dlatego najbardziej zależy mi na wejściu WAN oraz wbudowanym modemie LTE w jednym. Oczywiście router + modem pod usb też wchodzi w grę, tylko chciałbym żeby internet po LTE chodził najlepiej jak to możliwe. Czy warto inwestować w anteny zewnętrzne o wzmocnionym sygnale przechwytywania do takiego modemu pod usb?

Zaznaczam, że również nie chciałbym wydawać krocie na ten sprzęt. Urządzenia Fritz box kosztują po 1000zł.

Na czym my finalnie zależy: o uzyskaniu przyzwoitego (maksymalnego możliwego-tak, żeby to router/modem nie był wąskim gardłem) downloadu oraz uploadu, zminimalizowania pingów do minimum, bo sporo gram w gry. Jedyne co będzie podłaczone do sieci to w 99% czasu mój laptop, który może być połączony z routerem patchcordem ewentualnie mój smartphone, gdzie nie zależy mi aż tak bardzo na szybkości transferu. Jakie polecacie konkretne urządzenia:

  • z wbudowanym wan (1Gbs) oraz wbudowanym modemem lte
    -z wbudowanym wan (1Gbs) oraz możliwym podłączeniem modemu usb

Dzięki!

http://allegro.pl/mocny-router-zte-mf28d-modem-lte-3-4g-na-karte-sim-i6595584865.html

Chciałbym wydać na wszystko z ewentualnym antenami max 400pln. Znalazłem taki router od ZTE, z tym, że zależałoby mi na tym, aby router miał ograniczenie w postaci 1 Gbit na gniazdo. Jakie inne routery i modemy polecacie?

Routery LTE z portami gigabit to już drogie zabawki, np. Dovado TINY AC + modem np. E3372 lub świeży Huawei B525.

A co powiecie na

i do tego jakiś modem lte pod usb? co polecacie? chciałbym uniknąć sytuacji, że zakupiony modem zacznie wariować z powyższym routerem

Raczej niepotrzebny ci modem ADSL/VDSL. Na temat obsługi modemu możesz poczytać tu: https://openitforum.pl/forums/topic/1539-testujemy-routery-i-modemy-usb-dla-łącza-lte/#comment-13607

Sprawdzony sprzęt pod LTE Mikrotik RB951uias-2hnd i modem Huawei E3372 z HiLink z Ukrainy za 100 złotych (normalnie takie modemy kosztują około 300zł).
Podpinasz modem i korzystasz.

Dokładnie mój bład. Potrzebuje router w którym będzie gniazdo telefoniczne. Czy są zatem urządzenie obsługujące ADSL/VDSL oraz jednocześnie posiadające wbudowany modem LTE?

Znalazłem takie coś, z tym że nie obsługuje on niestety 4g
http://www.dlink.com/pl/pl/products/dwr-512-wireless-3g-hspaplus-router