Router z portem WAN oraz wbudowanym modemem LTE

(Patryk94) #1

Jakie routery polecacie z wbudowanym portem wan oraz wbudowanym modemem LTE? Czy lepszym rozwiązaniem może będzie zakup routera + modem pod usb?
Pozdrawiam

(bachus) #2

Ja w routerze mam dwa porty USB, do jednego podpięty zwykły tani modem na USB. Router to USG20W (Zyxel).

(Veers) #3

Z modemami USB podłączanymi pod port routera - to moje doświadczenie wskazuje że trzeba:
a) przeczytać dokładnie instrukcje routera (ze szczególnym uwzględnieniem listy kompatybilnego sprzętu)
b) być przygotowanym na różnego rodzaju dziwne rozwiązania
Jeśli chodzi o router z wbudowanym modemem - to osobiście mogę polecić dwa rozwiązania z których byłem zadowolony:

1. Asus 4G-AC55U
  2. Huawei B593s (w dalszym ciągu leży u mnie jako sprzęt zapasowy)
    I teraz dochodzimy do najważniejszego: ile sprzętu zamierzasz podłączyć przez ten węzeł do internetu, i w jaki sposób ?
    Czy większy nacisk kładziesz na zasięg WiFi, czy na transfery, a może bezpieczeństwo lub wygodę?
    To wszystko ma znaczenie.

(hokisho) #4

Polecam routery FRITZ.BOX modele z wbudowanym LTE (i tylko do obsługi LTE) 6840 LTE i/lub 6820 LTE

(Patryk94) #5

Sprawa wygląda tak, że przenoszę się do akademika, gdzie udostępniają swój internet po kablu. Potrzebuję do tego jedynie swojego routera. Obawiam się jednak, że internet ten nie będzie stabilny i o niskiej przepustowości, dlatego chcę się zabezpieczyć na to i w razie potrzeby dokupić internet lte na własną rękę. Chce uniknąć sytuacji takiej, żebym musiał dokupować specjalnie drugi router z obsługą LTE, dlatego najbardziej zależy mi na wejściu WAN oraz wbudowanym modemie LTE w jednym. Oczywiście router + modem pod usb też wchodzi w grę, tylko chciałbym żeby internet po LTE chodził najlepiej jak to możliwe. Czy warto inwestować w anteny zewnętrzne o wzmocnionym sygnale przechwytywania do takiego modemu pod usb?

Zaznaczam, że również nie chciałbym wydawać krocie na ten sprzęt. Urządzenia Fritz box kosztują po 1000zł.

(Patryk94) #6

Na czym my finalnie zależy: o uzyskaniu przyzwoitego (maksymalnego możliwego-tak, żeby to router/modem nie był wąskim gardłem) downloadu oraz uploadu, zminimalizowania pingów do minimum, bo sporo gram w gry. Jedyne co będzie podłaczone do sieci to w 99% czasu mój laptop, który może być połączony z routerem patchcordem ewentualnie mój smartphone, gdzie nie zależy mi aż tak bardzo na szybkości transferu. Jakie polecacie konkretne urządzenia:

• z wbudowanym wan (1Gbs) oraz wbudowanym modemem lte
    -z wbudowanym wan (1Gbs) oraz możliwym podłączeniem modemu usb

Dzięki!

(Patryk94) #7

http://allegro.pl/mocny-router-zte-mf28d-modem-lte-3-4g-na-karte-sim-i6595584865.html

Chciałbym wydać na wszystko z ewentualnym antenami max 400pln. Znalazłem taki router od ZTE, z tym, że zależałoby mi na tym, aby router miał ograniczenie w postaci 1 Gbit na gniazdo. Jakie inne routery i modemy polecacie?

(Longhorn2009) #8

Routery LTE z portami gigabit to już drogie zabawki, np. Dovado TINY AC + modem np. E3372 lub świeży Huawei B525.

(Patryk94) #9

A co powiecie na

i do tego jakiś modem lte pod usb? co polecacie? chciałbym uniknąć sytuacji, że zakupiony modem zacznie wariować z powyższym routerem

(Longhorn2009) #10

Raczej niepotrzebny ci modem ADSL/VDSL. Na temat obsługi modemu możesz poczytać tu: https://openitforum.pl/forums/topic/1539-testujemy-routery-i-modemy-usb-dla-łącza-lte/#comment-13607

(roobal) #11

Sprawdzony sprzęt pod LTE Mikrotik RB951uias-2hnd i modem Huawei E3372 z HiLink z Ukrainy za 100 złotych (normalnie takie modemy kosztują około 300zł).
Podpinasz modem i korzystasz.

(Patryk94) #12

Dokładnie mój bład. Potrzebuje router w którym będzie gniazdo telefoniczne. Czy są zatem urządzenie obsługujące ADSL/VDSL oraz jednocześnie posiadające wbudowany modem LTE?

(Patryk94) #13

Znalazłem takie coś, z tym że nie obsługuje on niestety 4g
http://www.dlink.com/pl/pl/products/dwr-512-wireless-3g-hspaplus-router