Router z rozbudowanym Qos

Witam. Poszukuję routera który ma rozbudowane Qos na tyle gdy 1 pc maksymalnie pożera internet 2 z większym priorytetem dostał go tyle ile potrzebuje wraz z najniższym pingiem. Na archerze c6 działa to jak chce a i ustawienia priorytetów są maksymalnie ograniczone.

Cenę jaką chcę max przeznaczyć to 300zł oraz żeby szybkości na wifi były co najmniej takie jak na routerze tp-linka.

Nie mam też pojęcia czy szukać czegoś gdzie można wgrać tomato czy coś z gotowym systemem typu mikrotik. Najlepiej aby konfiguracja była w miarę prosta.

Mikrotik hap ac2. Tam qos działa jak należy.

Czy konfiguracja tego routera nie jest skomplikowana? Chociażby czy wykryje od razu połączenie po kablu czy trzeba wszystko od 0?

QoS samo w sobie jest skomplikowane w konfiguracji, dlatego te wszystkie pseudo QoS w tp linkach udają tylko, że działają.

1 polubienie

Wątpię że jest aż tak skomplikowany. Wystarczyło by dać odpowiednie suwaki priorytetu/prędkości wybrać dane urządzenie i gotowe. Takie rozwiązanie z tego co widzę ma chociażby dd wrt.

Czyli TL-WR842N za ~100zł powinien starczyć, ale chyba możesz go też na swoim C6 też zainstalować.

No widzisz, jest skomplikowany, bo limitowanie łączą to QoS. QoS to nadawanie priorytetów pakietom. Do tego masz kilka mechanizmów. Pod swoje potrzeby wybierasz odpowiednie mechanizm i priorytetujesz pakiety.

To co jest w tp linkach to nie QoS tylko limitowanie łączą, a to zupelnie co innego. Zresztą nawet w ac2600 to nie działa prawidłowo.

Źle napisałem. QoS jest skomplikowany ale to czy będzie on skomplikowany do ustawienia dla zwykłego użytkownika to już zależy od producenta oprogramowania.

No tak :wink: