Router z serwerem HTTP i USB

Poszukuję router z serwerem HTTP i USB w miarę przystępnej cenie.

Każdy router z którego korzystałem od bardzo wielu lat (może poza profesjonalną serią Cisco z dostępem przez SSH) miał serwer HTTP poprzez który konfigurowało się całe urządzenie :slight_smile: Więc może lepiej daj znać co konkretnie chcesz tam hostować.

Chcę ją serwować tylko przy pomocy routera. Te CISCO to jakaś makabra z tą konfiguracją.
Chcę żeby była tak prosta konfiguracja jak serwera FTP na moim TD-W9980

Ale co chcesz tam udostępnić? Jaką technologię serwera HTTP? PHP? ASP.NET? Czysty HTML?

PS Cisco jest makabryczne, bo jest przeznaczone dla profesjonalistów którzy wiedzą co robią :wink:

2 polubienia

Sam Appache wystarczy. a są jakieś routery z PHP?

Cokolwiek z wgranym DD-WRT wystarczy. Zobacz https://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/WEB_server ale nie korzystałem nigdy z tej opcji, więc nie wiem na ile jest skomplikowana. No i musisz wgrać samodzielnie DD-WRT, jeśli jeszcze nie masz. Niezłą opcją na przyszłość może być hostowanie webserwisu na Raspberry Pi podpiętym do routera przez Ethernet. Możesz postawić takiego Apache’a jakiego chcesz, z PHP, bazą danych itd. Ale to wymaga znajomości konfiguracji linuxa. Mimo wszystko zachęcam do tego rozwiązania, można się nauczyć sporo ciekawych rzeczy, a jak postanowisz dodatkowo dorzucić jeszcze jakąś usługę, to będzie taka możliwość.

Dziękuję bardzo już udaje się sklepu i kupuje Raspberry PI 3.
Tylko czy opłaca się trzymać to włączone całą dobę jak opłaty za hosting sa symboliczne?

Czy opłacalne? Zależy pod jakim względem. RPi ciągnie około 3 - 4W (bez większego obciążenia, z wifi).
4W x 24h x 30 dni = 2880 Wh. Czyli niecałe 3kWh. Koszt prądu pewnie około 2 zł, zależy jaką kto ma stawkę i taryfę. Najtańszy hosting z VPSem to bliżej 15 - 20 zł / miesiąc, więc malina jest tańsza w eksploatacji (nie licząc rachunku za internet bo ten najczęściej już mamy), natomiast VPS ma dużo lepsze możliwości - przede wszystkim bardzo szybkie łącze, większe możliwości i łatwiejsze skalowanie, backupy… Z drugiej strony malinę możemy rozszerzyć o hardware, np. kamery, czujniki itd. no i całość mamy na miejscu - dlatego nie ma jednego zdania, że VPS jest lepszy albo RPi jest lepsze. Dla prostej stronki w zupełności wystarczy malina, nawet ta tańsza.