Router z wbudownym Hubem zamiast Switcha.(Istnieje?)

Witam, mam nietypowe pytanie czy spotkał się ktoś z dowolnym routerem z wbudowanym hubem? Jak dobrze wiemy obecne routery mają zazwyczaj przełączniki, lecz czy ktoś spotkał się z Hubem? Pytam bo miałem sprawdzain wielokrotnego wyboru na którym było pytanie. Jakie urządzenia mogą się znajdować wbudowane w urządzenie  na obrazku(zdj typowego routera bez anten, z 4 portami RJ-45) i do wyboru: Router,Switch,Hub,Access Point wg mnie wszystkie odpowiedzi były poprawne, lecz mój nauczyciel twierdzi, że tylko pierwsze dwa. Jeśli chodzi o Access Point to jestem pewien, że mógł być zaimplementowany mimo braku anten(np.NetiaSpot,Livebox).

Cisco 806

Pierwsze dwie, bo od koncentratorów się odchodzi. To musiałby być chyba jakiś stary router, jeśli byłby z wbudowanym koncentratorem.

rozumiem, lecz możliwość taka jak najbardziej istnieje :smiley: Pomogliście dzięki.

Cisco 806 ma wbudowany switch, a nie hub. Szczerze przyznam, że nie widziałem jeszcze takiego rozwiązania - po co montować gorszy hub, jak można lepszy switch?

to pytanie jest czysto teoretyczne skoro jest taka możliwość to wg. teorii odpowiedź jest poprawna :smiley: Z praktyki wiem, że switche są znacznie lepsze, lecz wystarczy kilka prostych zabiegów i ze switcha robi się zwykły Hub.

Nie trzeba kilku zabiegów. Wystarczy że przełącznik pracuje w półdupleksie i już zachowuje się jak koncentrator.

Sorry, że odkopuję stary wątek, ale chciałem podnieść bardzo interesującą kwestię. Często mówi się o ruterach z wbudowanym switchem, a czy wogóle istnieje coś takiego jak sam ruter bez wbudowanego switcha? Taki ruter chyba nie miałby racji bytu, chyba że byłby tylko punktem dostępowym wi-fi.

Kablem prostym łączymy ruter (z wbudowanym switchem) z komputerem. A jeśli ruter nie ma switcha, to kablem skrosowanym? Nawet jeśli to gdzie go wpniemy skoro nie ma wyjść switchowych?

Sorry, że odkopuję stary wątek, ale chciałem podnieść bardzo interesującą kwestię. Często mówi się o ruterach z wbudowanym switchem, a czy wogóle istnieje coś takiego jak sam ruter bez wbudowanego switcha?

A co ma piernik do wiatraka tj. router do switcha.

Oczywiście, nawet możesz sam sobie zbudować router wyposażony w 1 wejście WAN (do bramy) oraz jedno LAN (do switcha) np. na platformie pfsense czy opnsense.

Są też gotowe urządzenia wyposażone tylko w jeden port wejściowy (RJ11 - ADSL lub RJ45) oraz jeden port wyjściowy LAN do którego można wpiąć PC lub switch i podłączyć większą ilość urządzeń.