Router z wbudownym Hubem zamiast Switcha.(Istnieje?)

(Mygomoku) #1

Witam, mam nietypowe pytanie czy spotkał się ktoś z dowolnym routerem z wbudowanym hubem? Jak dobrze wiemy obecne routery mają zazwyczaj przełączniki, lecz czy ktoś spotkał się z Hubem? Pytam bo miałem sprawdzain wielokrotnego wyboru na którym było pytanie. Jakie urządzenia mogą się znajdować wbudowane w urządzenie  na obrazku(zdj typowego routera bez anten, z 4 portami RJ-45) i do wyboru: Router,Switch,Hub,Access Point wg mnie wszystkie odpowiedzi były poprawne, lecz mój nauczyciel twierdzi, że tylko pierwsze dwa. Jeśli chodzi o Access Point to jestem pewien, że mógł być zaimplementowany mimo braku anten(np.NetiaSpot,Livebox).

(bachus) #2

Cisco 806

(roobal) #3

Pierwsze dwie, bo od koncentratorów się odchodzi. To musiałby być chyba jakiś stary router, jeśli byłby z wbudowanym koncentratorem.

(Mygomoku) #4

rozumiem, lecz możliwość taka jak najbardziej istnieje :smiley: Pomogliście dzięki.

(wiabek) #5

Cisco 806 ma wbudowany switch, a nie hub. Szczerze przyznam, że nie widziałem jeszcze takiego rozwiązania - po co montować gorszy hub, jak można lepszy switch?

(Mygomoku) #6

to pytanie jest czysto teoretyczne skoro jest taka możliwość to wg. teorii odpowiedź jest poprawna :smiley: Z praktyki wiem, że switche są znacznie lepsze, lecz wystarczy kilka prostych zabiegów i ze switcha robi się zwykły Hub.

(roobal) #7

Nie trzeba kilku zabiegów. Wystarczy że przełącznik pracuje w półdupleksie i już zachowuje się jak koncentrator.

(abducted) #8

Sorry, że odkopuję stary wątek, ale chciałem podnieść bardzo interesującą kwestię. Często mówi się o ruterach z wbudowanym switchem, a czy wogóle istnieje coś takiego jak sam ruter bez wbudowanego switcha? Taki ruter chyba nie miałby racji bytu, chyba że byłby tylko punktem dostępowym wi-fi.

Kablem prostym łączymy ruter (z wbudowanym switchem) z komputerem. A jeśli ruter nie ma switcha, to kablem skrosowanym? Nawet jeśli to gdzie go wpniemy skoro nie ma wyjść switchowych?

(sadaj72) #9

Sorry, że odkopuję stary wątek, ale chciałem podnieść bardzo interesującą kwestię. Często mówi się o ruterach z wbudowanym switchem, a czy wogóle istnieje coś takiego jak sam ruter bez wbudowanego switcha?

A co ma piernik do wiatraka tj. router do switcha.

Oczywiście, nawet możesz sam sobie zbudować router wyposażony w 1 wejście WAN (do bramy) oraz jedno LAN (do switcha) np. na platformie pfsense czy opnsense.

Są też gotowe urządzenia wyposażone tylko w jeden port wejściowy (RJ11 - ADSL lub RJ45) oraz jeden port wyjściowy LAN do którego można wpiąć PC lub switch i podłączyć większą ilość urządzeń.