Router z wifi i ASDL do ok 200 zl z mocna antena!

Witam!!

Pzreprowadzilem sie do nowego mieszkania i potzrebuje modem ASDL (ale nie bede go uzywal narazie) i mam watpkliwosci jaki router wybrac. zalezy mi na na najmocniejszej antenie bo 2 laptopy beda oddalone od routera o 2 nawet 3 sciany w bloku. i czy ten router bedzie dobrym wyborem: http://allegro.pl/item431412622_linksys_wrt54gl_eu_router_switch_ap_wifi_kab_36gw.html Nie wiem czy nie potzreba bedzie mocinejszej anteny albo mocniejszego calego routera :slight_smile:

Po 2 mam pytanie bo narazie neta dostaje przez zwykla wtyczke rj45 i czy ten router poradzi sobie z dzieleniem tego neta an 2x lap i 1x komp :slight_smile:

Dzieki wielkie za info ! :slight_smile:

Pozdrawiam

Linksys WRT54GL nie posiada wbudowanego modemu ADSL.

Musiałbyś jeszcze posiadać modem ADSL z wyjściem RJ-45 żeby wpiąć go do WANu WRT.

CO do anten to raczej nie ma problemu. Do WRT54GL możesz wgrać alternatywny soft(Tomato) i przestawić na normę 100mw lub nawet mocniej 251mw-poza normą.

Antenki są odkręcane więc można wymienić, jedyna wada to że złącze RP-TNC. Ja sobie do swojego kupiłem przejściówkę RP-TNC na RP-SMA i antenke pod RP-SMA, wrazie gdyby miała służyć antena gdzie indziej.

Co do ścian to nie wiem jak to będzie się sprawowało ale jedna/dwie antenki 12dbi by pewnie wystarczyły nie wiem jak to w praktyce na przebijanie się przez żelbeton czy co tam innego masz w tej ścianie.

to moze polecicie cos innego ?:slight_smile: do 200 zlnajwaznijeszy jets ten zasieg

napewno sa 2 scianki dzialowe do pzrebicia do 1 lapa a do 2 dzialowka i nosna…

router TP-Link router ADSL Wi-Fi 54Mb/s TD-W8910G 128,00 zł

adapter TP-Link karta Wi-Fi PCI 54Mb/s TL-WN551G 33,00 zł

antena TP-Link wewnętrzna antena dookólna 5dBi TL-ANT2405C 25,00 zł

Ceny z apollo.pl

a to po co??

ps. a moze cos bardziej firmowego ??

do 200 zł znajdziesz jeszcze LINKSYS WAG200G - bez wymiennej anteny, mogą być problemy z zasięgiem. Twój wybór.

ok !

a moze polecicie cos z linksysa? czy ten TP-link jets serio ok? bo jak slysze tp to mi inedobrze sie robi :stuck_out_tongue:

firma tp-link nie ma nic wspólnego z tp s.a.

to ok :slight_smile: wybor padl :slight_smile: ale mam pytanie czy jak narazie nie bede uzywal ASDL i neta mam pzrez rj45 to i tak mi rodzieli sygnal na wifi i na kompa?