Router z zaawansowanymi ustawieniami FTP

Witam, szukam routera jak w temacie, chodzi mi konkretnie o to, abym w ustawieniach mógł przydzielać wybrane foldery, wybranym użytkownikom. Fajnie by było gdyby była funkcja “Download Master”.
Wystarczy USB 2.0 i 2.4 GHz

Synology rt2600ac. Masz tam system SRM z File Station:
https://www.synology.com/pl-pl/knowledgebase/SRM/help/SRM/FileBrowser/FileBrowser_desc

Co to jest za funckja?

Dowolny router + najtańsze RPi podłączone ethernetem :slight_smile: będzie 100Mbit i USB 2.0 :wink: i wszystko się da ustawić, łącznie z interfejsem webowym

1 polubienie

Panowie dziękuje, ale nie o to mi chodzi, aby wydawać za router ponad 1K (za tą kwotę to już przyzwoity serwer NAS postawię), tym bardziej komplikować sobie życie dodatkowymi urządzeniami typu RPI.
Wyniuchałem już model TP-Link TD-W9970 (ok 150zł), ale brakuje mi w nim Download Master, myślałem coś z Asus, ale ciężko podglądnąć menu w przeciwieństwie do TP-Linka gdzie na stronie są emulatory do routerów.
@Januszek funkcja, o której pisałem (być może nie tak się to fachowo nazywa) to, że można ściągać bezpośrednio na dysk podpięty do USB routera.

Nie kupuj tanich routerów. Na dłuższa metę to bez sensu. I faktycznie, jak chcesz mieć sprzęt bezobsługowy to zainwestuj w najtańszego NAS od Synology :slight_smile:

A jak inaczej miałoby w ogóle działać FTP w routerze jak nie wykorzystując dysku podłączonego przez USB? :confused:

Najtańszy, sensowny i z polskim menu przez WWW to:

Tak czy i naczej jeżeli bedziesz kopiował na dysk w sieci kojaknej duże pliki, a FTP dodatek to najlepszy NAS z portem Ethernet gigabitowym i router z takimi portami LAN i WAN.

Ok, znalazłem już, co chciałem, Asus RT-AC52U B1, ten model spełnia moje w/w oczekiwania.
@hindus nie zrozumiałeś funkcji, chodzi o to, że możesz ściągać np. film z linku bezpośrednio na USB wpięty do routera, a FTP sobie działa osobno, dwie funkcje

Proponujesz mu router z WiFi po 5Ghz do 450Mb/s. Do zabawy z dyskiem USB to juz głupota i USB 2.0 to w ogóle bez sens totalny.

Przy USB 2.0 zapomnij o odpalaniu filmów z USB w sieci lokalnej np. na telewizorze nie zaleznie czy go podłączysz z routerem po WiFi czy kablem. Jest za wolne. Poczytaj testy takich routerów z USB 2.0, a z USB 3.0 Chyba, że kupujesz aby tylko to było dla picu.

Niestety za późno, ale dobra podpowiedź, przewaga widzę nad moim to USB 3.0, ale nie potrzebuję przerzucać dużych plików, chcę mieć dostęp do swoich, a i dzieciakom i żonie się spodobało, a co najważniejsze, przekonałem ich nad rezygnacją z “darmowych” serwerów Google

Pożałujesz wyboru USB 2.0 do takich rzeczy, szbciej niż sobiue wyobrażasz. Ale twój wybór. Ja miałem z 5 lat temu Asusa z USB 2.0 podpiołem dysk i w 3 dni był zwrot bo kupiony na Allegro. Filmy się tak cieły na telewizorze podłączonym kablem i to SD, że się nerwicy mozna nabawić.

Nie potrzebuję do multimediów, tak jak pisałem, potrzebowałem do dostępu swoich plików z zewnątrz, i tyle, 2.0 jest wystarczający do takich celów, (nieduże pliki)
Multimedia mam osobno poza siecią,

Poczytaj o rzeczywistym transferze USB2.0, a nie specyfikacji, która mówi do 480Mb/s. Nigdy tego nie osiągniesz. Pliki powiedzmy do 100MB szybciej latają po USB 3.0 niż po USB2.0 wbrew temu co myślisz.

Nie wiem, dlaczego tak się upierasz, przy swoim skoro napisałem, że wszystko mi działa tak jak chciałem i nie widzę najmniejszego problemu z transferem, poza tym nie ściągnę, nic od siebie (z zewnątrz) szybciej niż pozwoli mi na to mój upload, więc kupowanie czegoś na wyrost jest nielogiczne (i tak nie wykorzystałbym możliwości USB 3.0)

Lubisz powoli to OK. Twoja sprawa. Upload tez może spowolnić wolny port w twoim routerze, ale wiesz lepiej więc miłego dnia.

Oj tu już wyczuwam małą złośliwość, a po co?
Mój transfer neta to 100/10, tak że mój upload idzie maksymalną prędkością (sprawdzałem) i port nic nie zwalnia.

Vice versa wcześniej :stuck_out_tongue:

Nigdy nie będziesz chciał mieć szybszego internetu, a wraz z wzrostem downloadu dostaniesz szybszy upload?

Najwcześniej za dwa lata, czyli gdy odnowię umowę.